Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Letėrsia
Emri
Fjalėkalimi
Letėrsia Letėrsia shqiptare dhe e huaj.



Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 16-12-12, 10:44   #1561
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,641
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

Mir se vjen Mergat shqiptare.
keto vargje i kam gjete ne nje koment qe i paska shkruar kumanovari
keshtu quhet ky pseudonim por jan reale dhe me pelqyen
Na ka marr malli per pare
.Po gjat rrugės si kaluat.
A u denuan dhe sa paguat
.Deri ktu na erdhem mirė
.Ndal polici dhe po e kqyrė
.Pasi thua kaluam mirė.
Tash do Ero a po nxirė!
Duhet ta paguani hyrjen.
Siguron hajninė dhe thyrjen.
Kerri ėsht i siguruem
.Prej atjehi na udhtuem.
Sigurim askund s,paguem.
Pse nuk thuani esht si gjobė.

Po i vjen era vendit Sllobė.
Menxi pritem per me ardhė.
E tash bahet molla dardhė.
Shiqo knej o faqe bardhė
.Edhe nji fjalė nėse e fole.
I bjen pizhman fjals si dole.
Per qdo fjalė ta rris denimin
.Na jem ktu per ta mbrojtė krimin
.Qfarė denimi lum jarani
.Nimo zot polici bani
.Bukur nalt po mi shkonė zani.
Tash tri herė tu rrit denimi.
Ti po don me u ba farė trimi
.E hap qantėn nxjerr nji leter.
Shkarravit se nuk din tjeter.
A po e shef kėtu qfar shkruan.
Shpejt denimin ta paguan.
N,dorė ka pasport e patent.
Bahet burri kosekuent.
Don me e dit se ėsht prezent.
Mergimtari ma nuk pret.
E shtjen dorėn t,holla qet
.Fjalt e randa e moti inxehtė.
Paguan krejt se del ma lehtė

i gjeta keto vargje ne nje vend si vargje qe me nxiten te qeshem por edhe te ndjehem i indinjuar nga gjendja e vertet-

sepse gjithmone po mendohet me mjelet mergimtari si nje lope si nje zhvatje e pamshirshme nga parazitizmi qe ka kapluar atdheun klanet dhe politiken
e agjenturat e huaja dhe ata te jetojne ne shpine te tij te mergimtarve pa punue -
deri sa europa i thot greqise kurse mos u korrupto aspak lej aferta skandalet dhe puno sa te mundesh
ather qfar plani paska me ne shqiptaret qe gjendja jone e ehst katatstrofe e vertet

i gjeta keto vargje qe jan vargje pak si natyre komike
por ne fakt qendrojne si te verteta pasi qe esht keshtu -

keto vargje per here te pare nuk jan te miat ktu por kur me pelqen diqka e qes sepse me pelqen kur esht e qelluar fakti dhe formula qe esht pa dyshim shum e vertet
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 16-12-12, 10:56   #1562
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,641
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

Nje koment nga nji mergimtar mergimtari xx b -qe shkruan komentin gjat shum bisedave analitike per qeshtje te atdheut -


O jo tybe se kom njet me shku nat kosovė te lloqit e tė pluhnit -
e me ua trash gjepat turli maloku e krye kungulli qe deri dje ka kan qoban i deleve e dhive e bullicave


e sod kishe po udheqim shtet po si po i jap un 500 euro avion fluturimi
ose udhtimi me kerr ku ku do ka veq plaqke zhvatje marrje te pareve kah do neper kufij

plaqkitje -- po shum ma mire po knaqem si turist po shkoj po knaqna ne turki
e ka fjalen per turqine -
apo spanje me alle All Exclusive per 14 dit - jan me qmimi avioni hoteli me hanger me pi
e mu qky duke henger e me perjetue knaqesi prrallore se me shkue me marre idhnim
e lloq deri nė kosovė rjepje plaqke ne kosove e ne shqipni te shkretė

vend i krimit -
as bilet avioni s mundesh me ble prej korrupsioni
dhe ta marrin vendin me hile kuj ti teket e bejne qka te duan me njerz qysh te juu teket kurfar garancie nuk ka as ne avion -
ja ku jemi n e si jemi na shqiptart emjere te smure qe se meritojm as me egzistu nė ket rruzull me keto sjellje harbutqe dhe te pa krye te pa mdne kurfare kur bota veq po knaqet na po vuajme pa llidhje ---------------------

nga komentet dhe komentuesit siq po shifet njerzit kan fillue te mendojne ndryshe i kan qele syte dhe jan vetedijsue se esht teprue shum me sjellje ndaj mergimtarve -
keshtu nuk shkon gjith dhe esht e demshme per atdheun dhe turzimin -
mergimtarve duhet me ua lehtesue procedurat dhe me ua lehtesue hyrjet ne atdhe e jo gjithklund me ju qite taksa e harqwe .-
Europa me sjellje te tilla te pa kontrlluara do te humbe turzimin dhe njerzt do te drejtohen kah azia -nje jete esht dhe ate duan ta jetojne por shum kush akoma nuk po e kupton se me sjellje q e po bejne me qmime te pa kontrolluara mund te largohen njerzit dhe kur njerzit joshen ne nje vend ata shkojne aty prandaj duhet sjellja te ndryshoj ne gjith teritorin eatdheut dhe te krijohen kushte per turistet kualitet cilsi qmime te kontrolluara -
etj
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 16-12-12, 10:56   #1563
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,641
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

ka kaluar koha e romantizmit politik e patriotik kan ardhe kohra reale kur jeta po analizohet si jete dhe nga praktika reale prandaj edhe qeveria duhet te reformohet edhe njerzit kushtet e tj
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 16-12-12, 11:04   #1564
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,641
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

nje komentues tjeter yy x -

Une as ne kosov si kisha lėne me hy mergimtaret
, kta taillen me ne ne kosove shum keq sillen dhe keq po bejne berllog
vozisin me mendjemahdsi shpejt pa kontrolle kan be kere ju duket vetja diqka

thone rrugt e kqija perbuzin

!!!! po qka hamamin po lypin pra q epo vijne ne kosve
kur ėsht keq ,

duhen pare o jaran pare pare duhen pareeee per me rregullu rruget
, fort mire e dini ju mergimtart qysh ju mjelin juve ata atje regjimet evendit ku ju jetoni neper evropė

, po doni shtet paguni pra -
kush nuk don shtet kosove atdhe te kthehet nga ka ardhur -

edhe ashtu ska nevoje e nuk ka sen prej juve ....
edhe ni diqka harrove te ju them ju mergimtarve
letra e berllog mos gjuni prej dritareve t'kerreve , se nuk po kryhni tu than berllog keq etj
po folni keq per vatanin vazhdimisht ju .....

------------------
ja edhe nji koment i nje personi ne keto koemnte te cilat vazhdimisht me bejne pershtypje dhe tregojne gjendjen e dyanshme dhe ne qfar kohrash jetojme
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 16-12-12, 11:08   #1565
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,641
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

Pagesa e polisave tė sigurimit nuk u vendos nga kjo qeveri TASH KOHET E FUNDIT -

por kjo vlenė MENJIHER qė nga paslufta;
qka do te thot qe pergjegjes jane qe te gjith ne skenen politike kosovare;
per kete plaqkitje, N bile me kane qe pergjegjeni kur te ndodhin aksidentet
gjysa e te keqtit por edhe kur po ndodhin aksidentet ase 30% te damit nuke po e paguani
po qka me ba shqiptareve po munohni me ja nxjer syt
e serbeve qe 13 vjet i grahin makinave pa sigurime e damet e tyre i kan pagua nga taksat e popullit kjo eshte marri e mbi marri.
shaipi @ 31/07/2012 23:42

KOMENTE TE BASHKOMBASVE MENDIME IDE ANKESA PERJETIME PRONONCIME KUNDERSHTIME TE DYANSHME
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 16-12-12, 11:16   #1566
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,641
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

ehh ore ,xhelal ferizi ose Liriku nuk esht koh e dhat kur ket qeveri e pikrisht

HASHIMIN e ke lavdrue bile edhe na ke fye neve tjerve qe e shkrushim realitetin

po nuk je i vetmi ja psh-

Gjergj Deda ,dul e tha kjo qeveri esht qeveria ma e sukseshme
kosova ka perparime te mdha etj etj ,
po kur hashimi e largoj nga qeveria nu la fjal pa e perdor per ket qeveri bile hashimin e ka qujt edhe kriminel
Guri i madh @ 31/07/2012 21:50

------------------------
KETU SHOHIM NJE KOMENTUES I CILI KOHET E FUNDIT SI Q MUNDOHEJ TA DISKREDITONTE NJE REGJION TE TėRė TE KOSOVES QE ESHT NJI E PASTA E ATDHEUT TASH PO MUNDOHET TE ME DISKREDITOJ MUA -
UN EDHE NE VARGJET E MIA KAM SHKRUAR GJANA REALE SI SHUM E SHUM VARGJE E TITUJ QE LEXUESIT JAN DESHMITAR QE KAM CEKUR DOBSITE KOHORE QOFTE TE QVERISE OS ETE TJERVE POR EDHE NUK KAMD ESHIRE TE ETIKETOJ DIEKND ME AT QKA NUK E KA -

E KUSH EHST BEKTESH E MERR VESH -NUK NENQMOJ NJERZ NGA POZITA E SMIRES TENDENCES OSE REGJIONIT KLANIT PARTISE OSE GRUPIMIT POR VETEM NGA SJELLJA E TIJ PAMVARSUSHT SE KUSH ESHT E KAH ESHT POR VETEM DUKE PRECIZUE
SA MA SHUM DOBSITE E JO DUKE PAUSHALLIZUE


POR KA NJERZ QE SA MA SHUM KAN DESHIRE TE MARRIN NJERZ NEPER GOJE JO NGA GJENDJA REALE EMMOTIVET E GJENJES REALE POR NGA MOTIVET EINATEVE TE NDRYSHME -TE NJEJTIT NJERZ ME LAVDRONIN DIKURE :-PRA NDRRIM FTYRASH MBRENA NATE PO NDODHIN-
DHE NUK ME PELQEJNE NDRYSHIMET E TILAL TE NJERZVE SIPAS
VESEVE QE I KAN TE SMURA JO STABILE JO TE QWNEDRUESHME KJO DESHMON DHE JEP PASQYRE NE KARAKTERIN ENJERIUT SE SA I QENDREUSSHEM ESHT NE AFATE KOHORE
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 16-12-12, 11:29   #1567
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,641
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

nJI KOMENT I SHKRUAR N
E SHKRUAN Blerim kastrati
2012-12-15 20:32:05
Valla mor MORE I DASHUR Ramuah Haradinaj
Rambo,
njė pO E di un SAKT DHE FAKTIKE
e te gjith po eshohin se shum lot jan derdhun ate dit kur ke ardh prej hage
nga i gjith populli i kosoves pa marr para sysh ne cilin teritor
por , edhe besoj qe edhe ata qytetarė qe nuk jan ose nuk perkrahipartin tende AAK

-ate dit kan qajt njejt te gjith prej gezimit te gjith popullit shqiptar
-, veq po na duket qe shum ke mrr haz te madh
e ja ke nis e te ngutesh e mos po ngutesh,
edhe per Baen Adem shum kush than keto dit qe ėsht i shitun te hashimi
e qka mos than tjeter per adem demaqin legjenden e gjalel te kombit
, por Adem Demaqi i foli drejt dhe haptas fjalet
e ju dha pergjigje te gjitheve atyre deshmive qe kan folė njerzit
e qka ke thene ti

-
, besa te dha edhe ty e te tregoj si burrat dhe haptas siq e ka zakon Baca Adem me fole hapur si legjende e kombit me trimeri e bureri me ta thane nder sy fjalen e jo pas shpine

, te tha ty qe kadal mos u ngut Rmush

se i ri je e ke kohe e gjas a me enntregue veten

e ke mundsi mu ba prap kryeminister -



,Por se dije nje diqka se nese hyn ne ket qeveri
po te thuhet hapur o rambo qė e kan ndermend me ta dhene voten ndonjeher
ke me humbe shansin qe ma as pragun e zgjedhjeve te votave niuk ke me kalue
Por esht nje fjale popullore kur thot
I DIN META PUNET E VETA TI E DIN SI JA BEN O RAMUSH

; edhe ti gRajhja e tenden qysh ta shef te arsyeshme e ta mer mendja jote vet

---------------------------
Komente te bashkatdhetarve ne diskutime per situaten dhe lideret politik -
mendimet e popullit kan rendesi dhe duhet te shpaksoen
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 16-12-12, 11:57   #1568
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,641
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

komentuesi ali ulaj

2012-12-11 09:54:13

Koalicioni mes PDK-es dhe AAK-es nuk ka kuptim -

sepse dot lindin probleme te ma vonshme -

ndersa koalicioni me secilen parti tjeter aleancan do ta mbanė si parti stabile politike-

dhe shpres dhanse per popullin e kosoves

. Po e shofim se qfar auturiteti po kan partitė politike me mos daljen ne votime e popullates
as deri ne 38 perqin,

pra asnji pushtet ne kosovė qe nga pas lufta nuk ka qen pushtet i shumices
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 16-12-12, 11:58   #1569
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,641
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

mendime te shumta te popullit rreth gjendjes ne kosove
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 16-12-12, 12:03   #1570
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,641
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

koment nga bashkatdhetari lul dukaghini
2012-12-08 17:10:34
more ramush -shum i lodhur je , po more burr puno vet e bindi popullin ,
banu kryminister, se po te them njė mendim -

nese bon koalicion me thaqin - dukagjinin e k e me veti po edhe at ke me humb shpejt

, mos ja mshel thesit gryken vet , se nuk ėsht dalė thaqi me te pritė e ju ke dhimtė
aq shumt e mos harro po me ta rrasė pak edhe ty ai po -
.....................................
mendime te lira te komentuesve nga populli
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 16-12-12, 12:11   #1571
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,641
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

Deri kure qeveria na e pin gjakun dhe ata matrapazet -- na pijne gjak popullit dhe ne ne mergimtarve --

por kjo behet me qellim nga dikush -si dirigjim i dores s embrendshme e dores s e huaj gjithnji

- ne menyre qe ne mergimtaret me pune te perkohsme ne vedet e huaja -

te ndjehemi te huaj e dal nga dal ti largohemi memedheut-

- poshtersi e nje ndryshimi te tille mosperfills te pa rrespekt ndaj mergimtarve nuk ka pa historia e njerzimit dhe tokes tone stergjyshore e gjuhes tone te lashte amtare --
toka jone nuk esht e llaneve e matrapazve e as e partive politike
ajo ehst toke e te gjiths hqiptarve

-vendi yne ndaj mergimtarve e ndaj popullit duhet te sillet ndfryshe dhe qeveria
-qeveria jone si qeveri per mos rrespekt ndaj mergimtarve dhe popullit te vet
esht ne vendin e pare te botes rekorde menatlitet q ete befason

--per veq zhvatjes dhe interesit ndaj mergimtarit


rrralle ekziston ndonje interes tjeter njerzorė- ose bashkpunues

--mergimtari ka linde ne ket bote per te paguar haraqet

--shtrejt duhet paguar rrugen deri saa te vijshe ne atdhe

-te rjepin rruges austriaket kroatet malazezet shqiperia e ne hyrje per te hy ne token tende duhet paguar poashtu para bile para te majme edhe ne kosove

-kjo esht plaqke haraq dhe asgje tjeter vetem plaqke e dhunshme barbare
ne qdo hap - vetem para dhe vetem para paguaj dhe vetem paguaj
--Por krijohet ndjjenja e tille per te paguar per ty hy ne token tende -qfar europe me ideale po ndertohet europe eplaqkitjes diktatures haraqit e jo europe elire elirise dhe levizjes se lire e fjales s e lire e anti korrupsionit


xhelal ferizi @ 31/07/2012 21:19
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 16-12-12, 12:26   #1572
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,641
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

Logjika perqarse e smure dhe barbare provincialiste regjionaliste egrupore
dhe inate primitive antikulturore
qe jan ne kundershtim me ligjet dhe jeten qytetruese civilizuese e qytetrimin e ligjet njerzore
jan degradues e dhe jo njerzore pra inatet e smundjet karrieirste grupore per qarse profitere

duhet te shqelmohen ne politike e jeta e nje kombi e nje atdheu e nje shqoperie moderne

-ne politike duhet te dominon logjika kosntruktive ne sherbim te sa me te mire te qeshtjes kombtare e jo intatet primitive hijenash intrigash hipokrite e histeri te qjrrura teatrash te llojit te kurvave mashkullore qe thrrasin per lakmi personale dhe porfiterizem personal e grupor
per lavdi te shemtuar makabre ne dem te merites s e dikuj
autorė i mendimit xhelal ferizi

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga lirik : 16-12-12 nė 12:27
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 16-12-12, 12:32   #1573
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,641
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

njerzit e etur per lavdi dhe njerzit e pa ditur e njerzit qe hynin ne angazhime te ndryshme e ishin te bindur se rruga e tyre ishte e drejte disa nga ata gabuan -
si ushtria qlirimtare ashtu edhe kuadrat tjera u grabiten nga qellimet dhe lavdia personale e disa njerzve q ehyne si hijena ne konkurencen per perfitime personale e per qellime puhsteti dhe modeli te tyre si ata e shihnin -duke ua marr njerzve nga dora bajrakun qe e mbanin me vite e idene dhe rrugen e patriotizmit-
ne ket veti te smure te disa qarqeve tejet te smura e te etur per lavdi kam takuar njerz qe hynin ne maska e nen lekura te tjerve me gjithfar lloj servilie makabre per te marre primate -
e jo per ti sherbyer qeshtjes se shejte kombtare
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 16-12-12, 12:37   #1574
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,641
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

cenimet e intereave te vendit nga ndasite partiake hendeqet emdha regjionale dhe bajraqet esmura si dhe lavdi te personave grabits ate uritur egoist e primitivizma tjera duhet te sherohen nga keto smundje sepse esht rrezik i madh nacional i sabotimit dhe vetshkatrrimit qe po e shfrytzojne armiqt ekombit shqiptar-
mjaft ma me destrksione egoizem dhe paranoja -mjaft me egoizma dhe primtivizem anti qytetrues -mendoj se duhet qe kombi te ket rruge tjeter te arritjeve neper mes strukturave te edukuara ne qytetrim e ne qellime ideale madhore te zhvillimit te vendin ne nje komb te forte shgtetformues kulturore zhvillimir indiśstrial dhe te mos degjenroj gjendja e morali papunsia-
te mos mbushet vendi injorance konflikte pa besi vrasje degjenerim varfri e lypsare -
kush ehst shqiptar i vertet le te mendoj per bashkimin qellim mire per sherbim te atdheut dhe shpetim kombtar -
mendime dhe formulime te autorit xhelal ferizi
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 16-12-12, 12:46   #1575
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,641
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

Pas legalizimit dhe mbjelljes s e pluralizmit per te mbi i lulzuar dhe i shendetshem ne trojet shqiptare -profiteret shkelen poashtu flliqur njejt si basardet q e ei kemi pa ne televizion duke shkele e perflliqe mbi torten e pavarsise -
Disa njerz ne vebd q ete reshtohen ne anen e shendettit kombtar u rrshtuan ne anene profiterizmit personal te klaneve te lakmive te perfitimeve personale te anarkis e e mos dijes te mjegullave
te majtizmit model i deshtuar stalinist -te dinakerive te vrasjeve pas shpine dhe te veprimeve tjera makabre e te demshme per interesin e atdheut -


lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFF



Hyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 13:23.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.