Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Letėrsia
Emri
Fjalėkalimi
Letėrsia Letėrsia shqiptare dhe e huaj.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 05-02-13, 21:53   #2236
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,581
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

Ju lutem moderatorve dhe administratorve te dardania de -
te me ndihmojnė ne zbukurimin e temes me germa me te bukura -
se keto qe po paraqiten ketu kur po shkruaj nuk kan bukuri estetike ortografike -
sepse keto germa nuk kan pamje estetike bukur shkrimi
-ka germa tjera qe kan ma shum bukuri ortografike te perzgjedhura -
me te cilat kam deshire te shkruaj dhe te permirsoj temen time kėtu nė nė kėt forum-
Faleminderit per mirkuptim

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga lirik : 05-02-13 nė 21:53
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 05-02-13, 21:55   #2237
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,581
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

[QUOTE=lirik;2273154]Mė PELQEJN ė NJERZT Q ė JAN TE MENQUR TE ZHVILLUAR NGA INTELEGJENCA
DHE Poashtu TRIMA KAVALIER TE PENES DHE TE PUSHKES-

NUK ME PELQEN QYQARI HIQ ASPAK
-PREJ QYQARIT ASGJE NUK PRITET NE ASNJE BOTE NE ASNJE JETE NE ASNJE
VEND ASKUND

-QYQARIT NUK JA SHEH KUSH HAJRIN POR AS AI VETVETES -
Mė PELQEN RREZISTENCA NJERZORE E EDUKUAR E ARSYESHME -DHE MOSNENSHTRIMI
Zoti na ka fal me qėndrue me ba gajret MOS ME U POSHTRUE MOS ME PRANUE KORINE
kush din me mendue si qneje njerzore -

gjithqka qe esht krijue ėsht krijue mbi bazen e qendreses
MBI BATZEN E RREZISTIMIT NATYRALE TE RREZISTENCES
E GJITH FILOZOFIA E JETES DHE NATYRES DHE E ZOTIT ESHT TE QNDRUARIT

Jam pėr edukaten per kuLturen per realen e per drejtesi-
por jam mbi te gjitha pėr qėndresen-
I TURPRUARI I POSHTRUARI NUK BEN HAJR NE ASNJE BOTE NE ASNJE JETE ASKUND
sepse mbi bazen e qendreses e ndertoj zoti njeriun
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-02-13, 22:04   #2238
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,581
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

Po ėsht e vėrtetė e pranoj se jam idhnak dhe ndezem nga njiher -por vetem kur ma teprojne jashtzakonisht -nuk jam i jashtzakonshem si te gjith te tjeret jam -sepse kujt do qe ja tepron
ai readon

Por edhe reagimi edhe e ka te forte por arsyen e kam akoma te forte dhe nė funksion
Bile ka pas raste kur mė ėsht rrudhur dora
pervoja ime ne ket jete flet se disa njerz jan krejt te quditshem dhe te pa kuptueshem -
edhe pse e ka lyp ma shum se shuplaken ne bir tė veshit

ka pas njerz qe kan lyp sherre te mdha vazhdimisht dhe kan lyp vra m e buk nė gojė i lumte atij q e mundet me i durue ata jan te pa durueshem- letra shkrime mendime te lira neper shkrime opiniione

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga lirik : 05-02-13 nė 22:05
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 07-02-13, 10:46   #2239
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,581
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

Ne nje nate pa roje
shkruar nga autori ne mergim i merguar xhelal ferizi
ne naten pa roje
kan hy ne atdheun tim
e ne mua
kuajt e drurit
ne atdhe hyne danajt
e hapen deren e gurit
e ne mua fatet me e nje rrenoje
ata ja nderruan ngjyren flamurit
e neper ploje
mua ma luajten megjen
e qendresen e gurit
ne nje nate pa roje
kur ata
qe mshefeshin neper prroje
ma moren token e grurit
me pshtyne e me shtynė
ata qe ishin ne keerkim te ushkurit
e me ndrynė ne nje dhe
ku rrin heshtja e qivurit
ata
qe deri dje
ishin larg
e sot pa fre
lodrojne ne naten pa roje
vi e varg
e her ne nje far loje
loje me jarge
ata naten pa roje shekull na e zgjaten
q- kohė parannoje
natė pa yje
q esht kjo far loje
pse nuk ngriten male e pyje
na embyllen qdo fjale goje
nuk lan as yje
te shendrisin
ata ne ket nate po roje
kujisin
hungurisin
neper troje
e lotet e mia po pikun
mbi plisin
sa shum kuaj troje
as yjet nuk dijne kah te nisin
ndonje udhe drejt dite
ne ket natė
kaq te gjatė
shtati im e i atdheut
nuk ka rritė
ne ket nate nuk ka kthim
ne ri perterim
as un as atdheu
nuk mund te flasim per liri
se kjo nate pa roje
na degdisi
na la jetim
as gjakun tim
nuk mund ta nisi
udhes se dammarit tim
ne ket nate pa roje
i zi duket edhe plisi
kuajt lodrojne ne fatin tim
e ne fatin e atdheut tim
ne ket nate pa roje
a thua do te ket kjo nate mbarim

a thua per mua e atdheun
do te ket ndriqim
a thua do te ket agim
autori xhelal ferizi

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga lirik : 07-02-13 nė 10:46
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 07-02-13, 11:12   #2240
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,581
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

Nė njė skutė
u ula
duart u vura nė ballė
nė fytyrė
e nė mallin tim
shikimin plot hall
nė nje dhe
nuk di si quhej ky meditim
kur diellin tim
nik e kisha mbi ket dhe
as dheun tim
kah do lshoja shikim
me pyeste nje pse
pse jam jetim
pse jam mergim
pse jam pa fole
pse jam pendim
e i pa kthim
pse nuk kam atdhe

un me mallengjim
per seri
sytė i ula pėr dhe
auttori xhelal ferizi
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 07-02-13, 12:28   #2241
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,581
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

Koken mos e kthe mbrapa udheve
peng mos e mbaj shikimin
neper mbrapavija kohore
ju ftojne shekujt e ardhmerisė
o ju sy
vraponi drejt lirisė
drejt miresisė
ne poetet ju udhzojmė
theni prangat e faraonve te pishtersisė
ne ju ftojmė
ne cakun e luturisė
ne ju ftojmė
ne ballė te nderit
te veni flamurin e pamvarsisė
ne ju thhrrasim
ne misione hyjnore
rrnofte toka e arbnise
e trojet arbnore
ne jemi poet
nga mali ne mal
nga deti ne det
ju ftojmė per jetė
ju orientojmė ne jeten vet
ata na mohojnė
ata na kan tretė
ata na robrojnė
e ne ju thrrasim per jetė
eni duart ti bashkojmė
se klani u be mbret
e ne po renkojmė

eni
vraponi
atje te synojmė
atje
ku qakajt dheun po na e coptojnė
vraponi per te shejtin dhe
nje pllembe te mos e lshojme
nen kuajt e danajve te pa fre
e sllavianet kah kalirojnė
e merecenarėt
klanet te mos sundojne
as tradhtarėt
eni duart ti bashkojmė
le te fitojne shqiptqrėt
eni hijenat ti rrezojmė
perqarsit
jargėtarėt
ata qe me llafe poshtrojne
kah do mbi dhe shqiptaret
vraponi
vraponi atdhetarė
shkelni mbi ata qe me klasa
ata qe me fe
me llafe ideologjike
po shembin e gure e dhe
vraponi s e plasa
turruni mbi grek e shkje
te kpusim frejt gjithfare
shqipnia nuk ehst parcelė
per hasmit e pjellat tradhtare
te bejme nje shtet ligjorė
te sotmen
te nesermene mirė
ta ndertojmė
te mos shohim shqipni tė perlotmen
ku zgėrdheshet maska e pshtirė
eni te luftojmė
per nje jete me te mirė
per nje dhe te lirė
eni se ne rezik esht shqipnia
po e duan prcele me grisha
per bisha
kah pansllavia
po e e don kah do tradhtia
eni o vllezer e motra
talentet ti bejme me fat
eni vraponi kah votra
ne bashkim po ju thrret shqipnia
ju thrrasin dhe vargjet lirike
bini mbi tradhtarė
se orgji
e shtresorė
puthadorė
na lan pa liri
na lan pa jetė
ata gruporė
ata jan per klane
per fe
e grupe satane

nuk jan per dhe
e atdhe
per shqipni
as per toke dardane
as pr komb
e iliri
poshtė koha me klane
poshte edhe ti pansllavi
poste dhe hilet nderkombtare
rrnofsh etnikE shqiperi
rrnofshin tokat shqiptare
te bashkuara ne perjetesi
autorii xhelal ferizi
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 07-02-13, 12:46   #2242
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,581
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

Endrr e e gurit
autori xhelal ferizi
kur gurin e levizen nga vendi i vet
ai pa nje enderr
nje enderr si elegji
nje enderr
qe te kthehet ne vendin e tij
por varret i than
ti sheh endrra mendjelehta
dhe guri u perlot
pse kjo qenka jeta
ketu un nuk rri
as ne mes te varreve
nuk rri dot
tha me elegji

ai nuk deshti te mbetej
ne nje tjeter dhe
qe kohrat ta quajne hi
e jo gurė
atje te tretej
guri don te kthehet perseri
ne vendin e tij
por dikush ju bė murė
e dikush kufi
dikush mohim

ai mbet si gure
ne nje varr me qivur
ne shekullin
qe nuk njeh dashuri
ne shekullin me plot poshtrim

as ty
nuk te lene
enderr tjeter
o
i levizur
gur
per veq te nje varr i zi

ne atdhe
kur do te kthehesh
kurė
kush do te kthen perseri
si quhet ky dhe
si quhet ky varr i zi
ku te kan vu kufij
ty e mua
ata
te te territ te zi
ty me varr duan te te martojne
e mua
me elegji
duan te na bashkojne
ne te perjetshmen vuajteri
jo jo ketu nuk rri
un
e aas ti
leviz#
e ktheu
o gurė
perseri
si shkemb
qendro ne shqipni

autpri xhelal ferizi
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 07-02-13, 12:51   #2243
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,581
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

Kėtu nuk ka shpirtė e sy
autori xhelal ferizi
ata nuk kan aftesi qe te duan ty
o vargu im
ata jan te vdekur te gjallė
leni te jetojne ashtu
pa shendet
se shendet as mallė
nuk mund te jep fjala
as metafora
ata sillen verdallė
e tyre ora
or e qast shpallė
semundje
te vlefshme
neper konkurse te pa shendet
nuk mund te behet jetė
vargu yt
o poet
ne shpirtin e pa jetė
ne kohen
te ciles i mungojse syte
e mishit
te shkretė
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 07-02-13, 12:59   #2244
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,581
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

Zemren time e ber a murė
autori xhelal ferizi
e bėra kufi
por prap depertuan
ata
qe te gjith emrat nuk i di
as si quhen
ata qe thyen murin tim

as nuk e di
as pse
as nuk e di ma
pse qaj
e pse qeshi
as cilin ta dua
e cilin ta vras
edhe mua
se di pse
nga njiher me mure te shembur ngas
koha mė gjveshi
po i turrem
tash edhe un
lakmisė
e joshjeve
nga pas
autori xhelal ferizi
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 07-02-13, 13:03   #2245
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,581
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

Nuk di pse isha ngrirė
autori xhelal ferizi
ne syte e tu
e ne syte e mi
e nuk mund te thosha lamtumirė
perse nuk u bera zog i lirė
qe te flutorj per ser
nuk e di
pse ne syte e tu
ene syte mi isha ngri
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 07-02-13, 13:18   #2246
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,581
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

Edhe vet ilaqii shėrim kerkon i
autori xhelal ferizi
ne ket kohė te pa oksigjen
shoirttrat neper mjegulla pshtillen
e ti loti im nga vjen
ik
e pik
ne nje tjeter gjen
ne nje tjeter gjenetikė
se ketu as ilaqė nuk gjen
nga kjo kohe shum kohra kan ikė
nuk dihet ketu kush vjen
pa shpine ndonje tjeter thikė
as ilaqi ketu sherim nuk gjenė
prandaj ik
se vala valen po e rremben
kjo kohė nuk njeh etikė
nje semundje tjeter po vjen
ketu as nje lot nuk do te pikė
ketu askush ilaq nuk do te gjen
ketu ka mjegullim
ketu edhe ilaqi
ker kon sherim
ketu
mbillet zhgenjim
ik
e gjej shtigje
ne tjera kohė
ik
o lot
i vargut tim
nga autori i merguar ne mergim xhelal ferizi
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 07-02-13, 13:23   #2247
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,581
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

Partia demokratike e kosoves pdk po i ike kthiza duke ikur he r majtas e her djathtas -kjo parti shpallet si parti djathtiste her pas here duke leshuar tellallet me jarge te perjargura staliniste -por sa u propozua qe te krijohet nje parti e re demokratike e kosoves -qe i kundervehet punes se sabotimit e stalinizmit klanor -keta moren qendrim gjoja djathtas -
ne fakt mashtrojne po ata klanore po ata majtist jan -vetem maskat mundohen ti ndrrojne -per te mashtruar popullin dhe elektoratin keta jan sabotatorė te zhvillimit te atdheut -
se bashku me ldk n e isa mustafes dhe partite tjera politike qe mjerojne kosoven
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 07-02-13, 13:27   #2248
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,581
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

kosoven e udhheq hashim kshilltaro juda fadil hogja - sami brahim ternafc - lushtaku
-hajredin azem vllas kuqi -ramush kshilltaro mahmut bakalli haradinaj -behgjet boris jelcin pacolli-
fatmir pioner stafetot tita sejdiu- negjat dac mjeran zė shterrti -isa mustaf kuadro tita ish komitetlia vetqeverisesi - bujar bukosh gjarrahi veton surroisti sorrosiisti baba i fondacioneve te huaja te zhvatura etj

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga lirik : 07-02-13 nė 13:30
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 07-02-13, 13:32   #2249
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,581
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

kara hi ekan ra zjarre--kan ra marre e kan ra varre--mbi koosve e findacione--e q ka ra gjithfar zezone ---e jan lshue shum lukuni--me grabite e fajdegji
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 07-02-13, 13:35   #2250
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,581
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

po e dridhe zuzen pevaqica-shum e paret ja lan ne cica--do far viqash si murrica--qe u perjargen me do pare--qe po kcejne ne valle bizare --haj medet qfar kohrash te kqia po q po i mblon djerset hajnia--po kcejn pleshtat qe deri dje--kan kcye bashk me grek e shkje


lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 02:43.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.