Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Zona e Argėtimit > Enigmatika
Emri
Fjalėkalimi


Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 05-09-09, 18:46   #31
Peja-Boy
 
Anėtarėsuar: 15-03-07
Postime: 13,853
Peja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Peja-Boy
Gabim Titulli: Logjik :

Pergjigjuni Sakt ketyre pyetjeve .

Pytja 1 Nė fillim shkruet Prizren me P kurse mbrapa me M
.............A ėshtė e sakt:

Pytje 2 Qka ėshtė nė mes Prizrenit

Pytja 3 Qka ėshtė mbas Prizrenit?

Pytja 4 Njė njeri qka jeton nė Prizren!
.............A mundet te varroset nė Prishtin

Pytja 5 Qka kalon nėpėr ara e nuk ec ...?

Pytja 6 Ti je biri i IM por unė nuk jam babai YT
.............Kush munt ti thet kto fjal ...?

Pytja 7 Ku ishte burri i vejushkės Sandra kur ja vodhėn fmia pjeshkat

Pytja 8 Nė cillin muaj flejn 18vjeqarėt kineze mė sė pakti

Pytja 9 Qka ban njė Gotshitės nėsė nuk ka got …?

Pytja 10 Njė Tren elektronik vazhdon drejtim veriut
.............Nga cilla an fluturonė tymi…?
Peja-Boy Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 05-09-09, 18:51   #32
Peja-Boy
 
Anėtarėsuar: 15-03-07
Postime: 13,853
Peja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Peja-Boy
Gabim Titulli: Logjik :

Pytje: takon njė djalė, njė qik te stacioni i autobusit dhe e pyet?

Mė falni sa vjeqare jeni?

Qika ju pėrgjegjet kėshtu:

nėna ime ėshtė dyfish mė e vjetėr se une,

kurse babai ėshtė 5 vjet mė i vjetėr se nėna,

e gjith familja ėshtė 100 vjet.

Sa vjet i ka qika?
Peja-Boy Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-09-09, 19:07   #33
Peja-Boy
 
Anėtarėsuar: 15-03-07
Postime: 13,853
Peja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Peja-Boy
Gabim Titulli: Logjik :

Ne Pyetjet e me hershme mudnesisht le te tregohet Zgjedhja ne Detaje si si eshte arritur deri aty ...e jo drejperdrejt Rezultati apo Zgjedhja e i PyetjeS.
Peja-Boy Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-09-09, 19:18   #34
Peja-Boy
 
Anėtarėsuar: 15-03-07
Postime: 13,853
Peja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Peja-Boy
Gabim Titulli: Logjik :

Kapiteni i Anijes ka nje Vella ...Vellau i Kapitenit nuk ka Vella ..

Kush eshte Kapiteni ANijes ??

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Peja-Boy : 05-09-09 nė 19:18
Peja-Boy Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-09-09, 20:25   #35
Elina
DAHA-SUPERADMYNISTRATORE
 
Avatari i Elina
 
Anėtarėsuar: 14-03-07
Vendndodhja: Fairytopia
Postime: 14,093
Elina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Logjik :

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Peja-Boy
Kapiteni i Anijes ka nje Vella ...Vellau i Kapitenit nuk ka Vella ..

Kush eshte Kapiteni ANijes ??

Kapiteni ka vella...e vellau i kapitenit nuk paska vella...qashtu paska thane...cncnncnnc qyryk bre...s ka dasht me pranu tipi ...se po get qe i paska ardhe inati qe motrushja ja paska marre anen ...qashtu po i bjen a
__________________
Kur ndegjoj qe vdes ne bote,
Nje njeri i Vendit Tim,
Jam ne zemer i piklluar,
Vdes nje cope e shpirtit tim.

Dr. Ibrahim Rugova

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Elina : 05-09-09 nė 20:26
Elina Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-09-09, 20:37   #36
~AnnA~
The End !
 
Avatari i ~AnnA~
 
Anėtarėsuar: 11-11-08
Vendndodhja: atje ku ndjehem e huaj...
Postime: 7,509
~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Logjik :

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Peja-Boy
Pėrdor ēdo shenjė dhe veprim matematikorė ashtu qė gjithmonė rezultati te pėrfundojė = 6

Zgjidhja e Njeshave Psh !! Ne Baze te Ngjyrave tregohet se nga jan marr numrat per te Fituar shume 6!!

111=6 --- 1+1=2+1=3x2=6
1 1 1 = 6
2 2 2 = 6
3 3 3 = 6
4 4 4 = 6
5 5 5 = 6
6 6 6 = 6
7 7 7 = 6
8 8 8 = 6
9 9 9 = 6
1+1+1 = 3! (!- eshte faktoriel) = 3 x 2 x 1= 6
2 + 2 + 2 =6
3 x 3 - 3 =6
|4+ |4+ |4=2 + 2 + 2 =6 (|- rrenja katrore)
(5 : 5) + 5=6
6 + 6 - 6=6
7 -(7 :7)=6
|9 x |9 - |9 = 3x3-3= 6


kete me 8 e lash per ne fund...me mundoj pak me shume se te tjerat, por e zgjodha
ishte pak me e komplikuar:)
8 - 8 + 8= 8 - 16 = 8 - |16= 8- 4 = 8 - |4 = 8- 2 = 6
__________________
Ø°ŗ©©ŗ°ØØØØØØ°ŗ©©ŗ°ØØØØØØ°ŗ©©ŗ°ØØØØØ°ŗ©©ŗ°ØØØØØØØ °ŗ©©ŗ°ØØØØØØØ°ŗ©©ŗ
Kush me lendon me ben te forte...Kush me kritikon me ben te rendsishme...Kush me ka inat me ben te ēmuar..........
ø.•“ø.•“Ø) ø.•*Ø)
(ø.•“ (ø.•“ .•“ : (“ø.•*“Æ`*•-->>>> …~ A n n A ~…
ؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜ØØؘ"ŗ••ŗ°"˜ØØؘ"°

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga ~AnnA~ : 05-09-09 nė 20:38
~AnnA~ Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-09-09, 12:52   #37
Peja-Boy
 
Anėtarėsuar: 15-03-07
Postime: 13,853
Peja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Peja-Boy
Gabim Titulli: Logjik :

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Elina
Kapiteni ka vella...e vellau i kapitenit nuk paska vella...qashtu paska thane...cncnncnnc qyryk bre...s ka dasht me pranu tipi ...se po get qe i paska ardhe inati qe motrushja ja paska marre anen ...qashtu po i bjen a
Elina ka qen Kapiten !!!e Sakt

Shkojm me tjetren Pyetje !!

Sa monedha munden tė shkrihen nga 400 shufra?
Nga 400 shufra tė njėjta duhet tė shkrihen monedha.
Dihet se nga secila shufėr mund tė shkrihen 10 monedha,
Nė ē’rast mbeturinat e 20 shufrave mund tė shkrihet nė shufėr e tė njėjtit lloj (si ato tė mėparmet).
Sa monedha mund tė shkrihen nga 400 shufrat e dhėna???

Peja-Boy Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-09-09, 23:01   #38
Estella
...........
 
Avatari i Estella
 
Anėtarėsuar: 09-11-07
Vendndodhja: .........
Postime: 9,649
Estella e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Logjik :

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Peja-Boy
Pytje: takon njė djalė, njė qik te stacioni i autobusit dhe e pyet?

Mė falni sa vjeqare jeni?

Qika ju pėrgjegjet kėshtu:

nėna ime ėshtė dyfish mė e vjetėr se une,

kurse babai ėshtė 5 vjet mė i vjetėr se nėna,

e gjith familja ėshtė 100 vjet.

Sa vjet i ka qika?
31 vjet e gjys i ka qika


31.5+31.5 =63
+ 31.5= 94.5
+5=99.5.... :)
__________________
Wir werden als Originale geboren und müssen aufpassen, dass wir nicht als langweilige Kopien sterben.

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Estella : 06-09-09 nė 23:08
Estella Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-09-09, 23:12   #39
Estella
...........
 
Avatari i Estella
 
Anėtarėsuar: 09-11-07
Vendndodhja: .........
Postime: 9,649
Estella e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Logjik :

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Peja-Boy
Si e ka emrin djali i Bardhit???

Pali me djalė dhe Bardhi me djalė ishin pėr peshkim.
Pali zuri aq peshq sa edhe djali i tij,e Bardhi 3 herė mė shumė se djali tij.Gjithsejt i zunė 35 peshq tė xėnė.
Djali Palit quhet Lumi.
Si quhet djali Bardhit?

a ke bo pytjen mire qitu,a eshte shku pali me djal e me bardhin ndoshta jo bardhi me djal
__________________
Wir werden als Originale geboren und müssen aufpassen, dass wir nicht als langweilige Kopien sterben.
Estella Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-09-09, 23:48   #40
~AnnA~
The End !
 
Avatari i ~AnnA~
 
Anėtarėsuar: 11-11-08
Vendndodhja: atje ku ndjehem e huaj...
Postime: 7,509
~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Logjik :

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Peja-Boy
Sa monedha munden tė shkrihen nga 400 shufra?
Nga 400 shufra tė njėjta duhet tė shkrihen monedha.
1.Dihet se nga secila shufėr mund tė shkrihen 10 monedha,
2.Nė ē’rast mbeturinat e 20 shufrave mund tė shkrihet nė shufėr e tė njėjtit lloj (si ato tė mėparmet).
3.Sa monedha mund tė shkrihen nga 400 shufrat e dhėna???

1.Nese jan 400 shufra dhe nga secila shufer shkrihen nga 10 monedha, atehere:
400 x 10 = 4000 monedha

2.Nga 400 shufra mbesin 20 mbeturina
nese nuk gaboj, nga cdo shufer nxirreshin 10 monedha, atehere:
20 x 10 = 200 monedha

**Perderisa nga 400 shufra mbeteshin 20 shufra mbeturine, atehere nga 20 shufra do te mbetet 1 shufer mbeturine.
Nga nje shufer mund te nxirren 10 monedha:
1 x 10 = 10 monedha

3. 4000 + 200 + 10 = 4210 monedha
__________________
Ø°ŗ©©ŗ°ØØØØØØ°ŗ©©ŗ°ØØØØØØ°ŗ©©ŗ°ØØØØØ°ŗ©©ŗ°ØØØØØØØ °ŗ©©ŗ°ØØØØØØØ°ŗ©©ŗ
Kush me lendon me ben te forte...Kush me kritikon me ben te rendsishme...Kush me ka inat me ben te ēmuar..........
ø.•“ø.•“Ø) ø.•*Ø)
(ø.•“ (ø.•“ .•“ : (“ø.•*“Æ`*•-->>>> …~ A n n A ~…
ؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜ØØؘ"ŗ••ŗ°"˜ØØؘ"°

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga ~AnnA~ : 06-09-09 nė 23:49
~AnnA~ Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-09-09, 23:51   #41
~AnnA~
The End !
 
Avatari i ~AnnA~
 
Anėtarėsuar: 11-11-08
Vendndodhja: atje ku ndjehem e huaj...
Postime: 7,509
~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Logjik :

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Peja-Boy
Si e ka emrin djali i Bardhit???

Pali me djalė dhe Bardhi me djalė ishin pėr peshkim.
Pali zuri aq peshq sa edhe djali i tij,e Bardhi 3 herė mė shumė se djali tij.Gjithsejt i zunė 35 peshq tė xėnė.
Djali Palit quhet Lumi.
Si quhet djali Bardhit?

Pali???!!!
__________________
Ø°ŗ©©ŗ°ØØØØØØ°ŗ©©ŗ°ØØØØØØ°ŗ©©ŗ°ØØØØØ°ŗ©©ŗ°ØØØØØØØ °ŗ©©ŗ°ØØØØØØØ°ŗ©©ŗ
Kush me lendon me ben te forte...Kush me kritikon me ben te rendsishme...Kush me ka inat me ben te ēmuar..........
ø.•“ø.•“Ø) ø.•*Ø)
(ø.•“ (ø.•“ .•“ : (“ø.•*“Æ`*•-->>>> …~ A n n A ~…
ؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜ØØؘ"ŗ••ŗ°"˜ØØؘ"°
~AnnA~ Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 07-09-09, 00:11   #42
~AnnA~
The End !
 
Avatari i ~AnnA~
 
Anėtarėsuar: 11-11-08
Vendndodhja: atje ku ndjehem e huaj...
Postime: 7,509
~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Logjik :

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Estella
31 vjet e gjys i ka qika


31.5+31.5 =63
+ 31.5= 94.5
+5=99.5.... :)
Nese vajza eshte 31.5 vjet, atehere ne baze te asaj se si e ka parashtruar pyetjen Peja_Boy(nena eshte dyfishe me e vjeter se vajza), del qe nena te jete 63 vjec dhe babi 5 vite me i vjeter...dmth nuk ploteson kushtin per 100 vjet gjithesej( vitet e vajzes + te nenes + te babes )

Ne baze te asaj se si e llogarita une, vitet e vajzes me dalin 19

Citim:
nėna ime ėshtė dyfish mė e vjetėr se une,
19 + 19 = 38 (vitet e nenes)

Citim:
kurse babai ėshtė 5 vjet mė i vjetėr se nėna
38 + 5 = 43 (vitet e babait)

Citim:
e gjith familja ėshtė 100 vjet.
Vitet e vajzes + vitet e nenes + vitet e babait =
19 + 38 + 43 = 100
__________________
Ø°ŗ©©ŗ°ØØØØØØ°ŗ©©ŗ°ØØØØØØ°ŗ©©ŗ°ØØØØØ°ŗ©©ŗ°ØØØØØØØ °ŗ©©ŗ°ØØØØØØØ°ŗ©©ŗ
Kush me lendon me ben te forte...Kush me kritikon me ben te rendsishme...Kush me ka inat me ben te ēmuar..........
ø.•“ø.•“Ø) ø.•*Ø)
(ø.•“ (ø.•“ .•“ : (“ø.•*“Æ`*•-->>>> …~ A n n A ~…
ؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜ØØؘ"ŗ••ŗ°"˜ØØؘ"°

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga ~AnnA~ : 07-09-09 nė 00:12
~AnnA~ Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 07-09-09, 00:20   #43
Estella
...........
 
Avatari i Estella
 
Anėtarėsuar: 09-11-07
Vendndodhja: .........
Postime: 9,649
Estella e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Logjik :

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ~AnnA~
Nese vajza eshte 31.5 vjet, atehere ne baze te asaj se si e ka parashtruar pyetjen Peja_Boy(nena eshte dyfishe me e vjeter se vajza), del qe nena te jete 63 vjec dhe babi 5 vite me i vjeter...dmth nuk ploteson kushtin per 100 vjet gjithesej( vitet e vajzes + te nenes + te babes )

Ne baze te asaj se si e llogarita une, vitet e vajzes me dalin 1919 + 19 = 38 (vitet e nenes)38 + 5 = 43 (vitet e babait)Vitet e vajzes + vitet e nenes + vitet e babait =
19 + 38 + 43 = 100
un kom llogarit ndryshe kom mendu se 38+19+5 duhet
__________________
Wir werden als Originale geboren und müssen aufpassen, dass wir nicht als langweilige Kopien sterben.
Estella Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 07-09-09, 00:26   #44
Estella
...........
 
Avatari i Estella
 
Anėtarėsuar: 09-11-07
Vendndodhja: .........
Postime: 9,649
Estella e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Logjik :

dyfishi nenes ,vjet e qikes + 5vjet te babit duhet mu mbledh
__________________
Wir werden als Originale geboren und müssen aufpassen, dass wir nicht als langweilige Kopien sterben.
Estella Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 07-09-09, 12:39   #45
Peja-Boy
 
Anėtarėsuar: 15-03-07
Postime: 13,853
Peja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Peja-Boy
Gabim Titulli: Logjik :

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Estella
31 vjet e gjys i ka qika


31.5+31.5 =63
+ 31.5= 94.5
+5=99.5.... :)
Pergjigja e Pa sakt Estella ...

Pergjigja eshte dhen e sakt nga Anna

19+(19x2)+(19x2+5)=100Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Peja-Boy : 07-09-09 nė 12:41
Peja-Boy Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 11 (0 Anėtarėt dhe 11 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 06:00.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.