Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shoqėria > Shėndeti
Emri
Fjalėkalimi
Shėndeti Tė rejat dhe kuriozitetet mė tė fundit nga mjeksia. Cila eshte pyetja juaj ?Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 24-12-19, 18:02   #1
Poshnjari
 
Anėtarėsuar: 26-02-19
Postime: 24
Poshnjari i vlerėsuar jo keq
Gabim Pini kafe per tu dobesuar

Kafeja ėshtė njė nga pije qė preferohet nga miliarda njerėz. Gjithashtu kafeinėn e shtojnė shumė prodhues ushqimesh nė produktet e tyre pėr t’i shtuar shijen ushqimit. Disa thonė se kafeina ndikon edhe nė djegien e dhjamit. Prandaj pyetja qė lind ėshtė: A ndihmon kafeja nė humbjen e peshės?
Kafeina dhe oreksi
Kafeina mund tė ndihmojė nė rritjen e ritmit tė metabolizmit
dhe tė djegies sė dhjamit, por mė pas organizmi i reziston reagimit tė saj. Por edhe nėse kafeja nuk ju bėnė tė digjni mė shumė kalori pėr njė kohė afatgjatė, vazhdon tė jetė njė mundėsi e madhe qė tė thyej urinė dhe mund tė ju ndihmojė tė hani mė pakė.
Burimi: A ndihmon kafeja nė humbjen e peshės? - Dietat me te mira


Poshnjari Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 23:30.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.