Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Go Back   Dardania.de > Shoqėria > Diaspora Shqiptare
User Name
Password
Diaspora Shqiptare Kontaktoni shqiptarė tė tjerė qė jetojnė pranė jush nė mėrgim. Mblidhuni kėtu!Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 02-04-07, 00:35   #1
niemand
Kalimtar i rastit..
 
niemand's Avatar
 
Join Date: 15-03-07
Location: Philadelphia
Posts: 518
niemand shumė i dashurniemand shumė i dashurniemand shumė i dashurniemand shumė i dashurniemand shumė i dashur
Default Stuttgard: Vrasje ne aeroportin e Stuttgard duke pritur fluturim per Prishtin..

Shtutgart, Nė aeroportin e qytetit gjerman Shtutgart, njė burrė, identiteti i tė cilit nuk ėshtė i njohur, ka vra njė grua, e cila ka pritur fluturimin pėr nė Prishtinė, njoftoi tė shtunėn policia lokale.

Radio RINIA Gjilan


__________________
O Zot per vete sdua gje jo.. por per prinderit nje nuse te bukur..!
niemand Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Nyje Interesante
Old 02-04-07, 11:51   #2
Prishtinasja_
 
Prishtinasja_'s Avatar
 
Join Date: 15-06-05
Location: Larg Prishtines
Posts: 11,614
Prishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėm
Default

Quote:
Originally Posted by niemand
Shtutgart, Nė aeroportin e qytetit gjerman Shtutgart, njė burrė, identiteti i tė cilit nuk ėshtė i njohur, ka vra njė grua, e cila ka pritur fluturimin pėr nė Prishtinė, njoftoi tė shtunėn policia lokale.

Radio RINIA Gjilan
Pershendetje niemand

eshte e vertet se cka ke shkrua me lart !!!

Nje shqiptare( me duket me origjine nga Peja) i cili jetonte ne qytetin e Esslingenit ( afer Stuttgart) ka vra ish-gruan e ti ne Terminal 3 ne aeroportin e Stuttgart !!!

Me te vertet eshte TURP !!!

Jetoj 20 km afer aeroportit te Stuttgartit dhe ketu ne qytet ku jetoj kjo ngjarje ka qen sot tema NR.1 !!!

Arsyjet per kete ngjarje nuk i din askush por besoj se nuk duhet vepruar keshtu !!!

Ketu ku jetoj une keta shqiptare dojn me na bere pralle
Para gati 4 vite ne qytetin e Tübingenit nje shqiptare e mbyti vajzen e vet , kurse ky tash ne aeroport!!!

Me ju thene te drejten inat po ja kam me shkua tash ne pune sepse e di se cka me pret.. duke me then gjermanet ... shif se cka po bejn bashkvendasit e tu ( deine Landsleute) !!!

Nuk dua te them se vetem shqiptaret bejn kesi vepra sepse edhe ketu ne gjermani ka lloj lloj raste (lexone Bildzeitung) por na ketu jemi te "huaj" dhe menjehere bijm ne sy....... por per te "keq" e jo per te mire !!!

Ju pershendes
__________________
Rendesia e njeriut nuk matet me vendin qe ai ze,por me boshllėkun qe krijon kur ai iken....!!!!
Prishtinasja_ Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 03-04-07, 12:02   #3
Peja-Boy
 
Join Date: 15-03-07
Posts: 13,833
Peja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėm
Send a message via MSN to Peja-Boy
Default

Cili paska pas dasht te udhetoj per ne Prishtin se ??
Ku me dijt per qfar arsye e ka vra, por edhe une e shoh te pa logjikshme kete gje !!

Edhe Pse keto gjera ndodhin ne te gjith Popujt,ndodhin edhe tek ne, jan gjera qe smund ti ndal askush!!

Shpresoj te mblidhen mend ata qe kan degjuar kete vrasje edhe te cilet mendojn se ka be nje gje te mire ky !!
Peja-Boy Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 03-04-07, 18:33   #4
Abetare
 
Abetare's Avatar
 
Join Date: 03-04-07
Posts: 1,077
Abetare i pazėvėndėsueshėmAbetare i pazėvėndėsueshėmAbetare i pazėvėndėsueshėmAbetare i pazėvėndėsueshėmAbetare i pazėvėndėsueshėmAbetare i pazėvėndėsueshėmAbetare i pazėvėndėsueshėmAbetare i pazėvėndėsueshėmAbetare i pazėvėndėsueshėmAbetare i pazėvėndėsueshėmAbetare i pazėvėndėsueshėm
Default

Gjėra qė ndodhin ēdokund nė Botė shpesh turpi e kaplon botėn ... Por kjo ishte Tragjedi e dy shqiptarėvė kėsaj radhe ...
Abetare Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 03-04-07, 20:48   #5
Agroni22
 
Join Date: 03-08-04
Location: ku kom lindur
Posts: 3,950
Agroni22 has disabled reputation
Default

Quote:
Originally Posted by Prishtinasja_
Pershendetje niemand

eshte e vertet se cka ke shkrua me lart !!!

Nje shqiptare( me duket me origjine nga Peja) i cili jetonte ne qytetin e Esslingenit ( afer Stuttgart) ka vra ish-gruan e ti ne Terminal 3 ne aeroportin e Stuttgart !!!

Me te vertet eshte TURP !!!

Jetoj 20 km afer aeroportit te Stuttgartit dhe ketu ne qytet ku jetoj kjo ngjarje ka qen sot tema NR.1 !!!

Arsyjet per kete ngjarje nuk i din askush por besoj se nuk duhet vepruar keshtu !!!

Ketu ku jetoj une keta shqiptare dojn me na bere pralle
Para gati 4 vite ne qytetin e Tübingenit nje shqiptare e mbyti vajzen e vet , kurse ky tash ne aeroport!!!

Me ju thene te drejten inat po ja kam me shkua tash ne pune sepse e di se cka me pret.. duke me then gjermanet ... shif se cka po bejn bashkvendasit e tu ( deine Landsleute) !!!

Nuk dua te them se vetem shqiptaret bejn kesi vepra sepse edhe ketu ne gjermani ka lloj lloj raste (lexone Bildzeitung) por na ketu jemi te "huaj" dhe menjehere bijm ne sy....... por per te "keq" e jo per te mire !!!

Ju pershendes
nese te vjen marre me shku ne pune edhe qka te thojne gjermanet kjo per mu nuk eshte diqka tragjike se sa gjermani vritet ne dite per hajni per droge por gjithqka e keshtu ki shembuj edhe ti me jav kthy
__________________
dashuria nuk blihet por fitohet
dashuria nuk shitet por dhurohet
Agroni22 Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 03-04-07, 21:18   #6
Prishtinasja_
 
Prishtinasja_'s Avatar
 
Join Date: 15-06-05
Location: Larg Prishtines
Posts: 11,614
Prishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėm
Default

Quote:
Originally Posted by Agroni22
nese te vjen marre me shku ne pune edhe qka te thojne gjermanet kjo per mu nuk eshte diqka tragjike se sa gjermani vritet ne dite per hajni per droge por gjithqka e keshtu ki shembuj edhe ti me jav kthy
Agron valla me te then drejten boll po me vjen marre sepse qe 2 dite ne pune kjo eshte bere tema Nr. 1 !!!

Boll po me vjen inat por spo kam cfar ti bej... sepse disa shqiptare ketu ne gjermani e kan bere punen krejt m................. !!!!!!!!!!!!!!!

Per fat te keq ky eshte realiteti!!!
__________________
Rendesia e njeriut nuk matet me vendin qe ai ze,por me boshllėkun qe krijon kur ai iken....!!!!
Prishtinasja_ Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 03-04-07, 21:19   #7
hasanmehmeti
 
hasanmehmeti's Avatar
 
Join Date: 22-03-05
Location: Dunja
Posts: 2,150
hasanmehmeti i pazėvėndėsueshėmhasanmehmeti i pazėvėndėsueshėmhasanmehmeti i pazėvėndėsueshėmhasanmehmeti i pazėvėndėsueshėmhasanmehmeti i pazėvėndėsueshėmhasanmehmeti i pazėvėndėsueshėmhasanmehmeti i pazėvėndėsueshėmhasanmehmeti i pazėvėndėsueshėmhasanmehmeti i pazėvėndėsueshėmhasanmehmeti i pazėvėndėsueshėmhasanmehmeti i pazėvėndėsueshėm
Send a message via Skype™ to hasanmehmeti
Default

Quote:
Originally Posted by Prishtinasja_
Pershendetje niemand

eshte e vertet se cka ke shkrua me lart !!!

Nje shqiptare( me duket me origjine nga Peja) i cili jetonte ne qytetin e Esslingenit ( afer Stuttgart) ka vra ish-gruan e ti ne Terminal 3 ne aeroportin e Stuttgart !!!

Me te vertet eshte TURP !!!

Jetoj 20 km afer aeroportit te Stuttgartit dhe ketu ne qytet ku jetoj kjo ngjarje ka qen sot tema NR.1 !!!

Arsyjet per kete ngjarje nuk i din askush por besoj se nuk duhet vepruar keshtu !!!

Ketu ku jetoj une keta shqiptare dojn me na bere pralle
Para gati 4 vite ne qytetin e Tübingenit nje shqiptare e mbyti vajzen e vet , kurse ky tash ne aeroport!!!

Me ju thene te drejten inat po ja kam me shkua tash ne pune sepse e di se cka me pret.. duke me then gjermanet ... shif se cka po bejn bashkvendasit e tu ( deine Landsleute) !!!

Nuk dua te them se vetem shqiptaret bejn kesi vepra sepse edhe ketu ne gjermani ka lloj lloj raste (lexone Bildzeitung) por na ketu jemi te "huaj" dhe menjehere bijm ne sy....... por per te "keq" e jo per te mire !!!

Ju pershendes
Merre Bildzeitung-un me vehte si arme mbrojtese se atu ke per qdo dite raste edhe me te keqija te gjermaneve , e nese te thot dikush diqka , ti thuaj prit vetem pak: E pastaj e nxierr armen tende mbrojtese edhe mbyllen gojat.
__________________
Faik Konica:"Po mos te ishte islami shqiptaret do te ishin me shume ne numer po jo shqiptar"

"Me tė vėrtet fjalėt tona do tė qėndrojnė tė vdekura pėrderisa ne nuk do tė vdesim pėr qėshtjen e tyre keshtu qė ato tė mbesin tė gjalla midis tė gjallėve”

"Nena" Tereze:‘Ami Bharater Bharat Amar’ (‘I am Indian and India is mine’) Une jam indiane dhe India eshte imja.
hasanmehmeti Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 03-04-07, 21:23   #8
Prishtinasja_
 
Prishtinasja_'s Avatar
 
Join Date: 15-06-05
Location: Larg Prishtines
Posts: 11,614
Prishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėm
Default

Quote:
Originally Posted by hasanmehmeti
Merre Bildzeitung-un me vehte si arme mbrojtese se atu ke per qdo dite raste edhe me te keqija te gjermaneve , e nese te thot dikush diqka , ti thuaj prit vetem pak: E pastaj e nxierr armen tende mbrojtese edhe mbyllen gojat.
Hasan ,

une edhe me pare e ceka ate se me lexua "Bildzeitung" , lexon lloj lloj raste te gjermanve !!!
Nuk po tham se vetem shqiptaret bejn kesi vepra sepse as gjermanet nuk jane me te mire por problemi eshte se na jemi ketu te "huaj" dhe menjehere "bijm ne sy" !!
__________________
Rendesia e njeriut nuk matet me vendin qe ai ze,por me boshllėkun qe krijon kur ai iken....!!!!
Prishtinasja_ Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 03-04-07, 22:19   #9
sunshine
 
sunshine's Avatar
 
Join Date: 29-11-06
Location: Gjermani
Posts: 328
sunshine i dashursunshine i dashursunshine i dashursunshine i dashur
Send a message via MSN to sunshine
Default

Quote:
Originally Posted by Prishtinasja_
Me ju thene te drejten inat po ja kam me shkua tash ne pune sepse e di se cka me pret.. duke me then gjermanet ... shif se cka po bejn bashkvendasit e tu ( deine Landsleute) !!!

Nuk dua te them se vetem shqiptaret bejn kesi vepra sepse edhe ketu ne gjermani ka lloj lloj raste (lexone Bildzeitung) por na ketu jemi te "huaj" dhe menjehere bijm ne sy....... por per te "keq" e jo per te mire !!!

Ju pershendes
Pershėndetje fqinje!
Ėshtė shumė tragjike kjo qė ka ndodhė, por nuk ke nevojė ti tė turpėrohesh pėr kėtė! Tė turpėrohen pėr gjėra tė tilla kanė tė gjithė ata qė as emrin e vet nuk dinė ta shkruajnė! Fati ka dashur qė shqipėtarėt, pa marrė parasysh se nga vijnė, tė migrojnė si nė shumė shtete tjera ashtu edhe nė Gjermani. Duke ditur se pjesa e madhe e migrantėve vijnė nga shtresa tė varfura tė popullit, fatkeqėsisht edhe pak tė arsimuara, nuk ėshtė ēudi qė ndodhin krime tė tilla! Ke plotėsisht tė drejtė se shumė nga gjermanėt mezi nuk presin qė njė i huaj tė bėj njė krim dhe tė i mbulojnė titujt e gazetave, dhe nuk dua aspak ta zbus vrasje makaber , por duke krahasuar krimet qė ndodhin ēdo ditė nė Gjermani, duhet futur edhe kėtė nė mesin e tyre!

P.S. Tė kisha preferuar, lexo Süddeutsche Zeitung e jo Bild Zeitung, e nuk do tė infektohesh me informata tė pėrgjysmuara!
sunshine Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 04-04-07, 07:56   #10
DEA
***
 
DEA's Avatar
 
Join Date: 29-04-04
Location: Baden Württemberg
Posts: 14,782
DEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėm
Default

Tmerr, Gruaja e re vetem 25 vjeq nene e dy femijeve e ndare nga burri, e cila po udhetonte per ne Kosove per 1 vjetorin e vdekjes se vellaut te saj, dhe ti marre vajzat qe ja kishte grabitur ish Burri, pasi gjyqi gjerman ka deklaruar te drejten per perkujdesjen e femijeve nenes, gjeti vdekjen edhe ajo. Sipas te dhenave te fundit arsyeja e ndarjes kishte qene agtresiviteti i tij, ku kjo edhe u deshmua, s`mund te thot kush qe eshte genjeshter.mendimi im eshte qe pasojat me te medha do ti bartin vajzat e shkreta me dhimbjen e dyanshme te humbjes se nenes dhe me barren me te rende qe do ta bartin gjithe jeten " Babai e vrau Nenen"..................
__________________
Prį, mallkue njaj bir Shqyptari, Qi ketė gjuhė tė Perendķs, Trashigim, qi na la i Pari, Trashigim s'i a lźn ai fmķs; Edhč atij i u thaftė, po, goja, Qi e perbuzė ketė gjuhė hyjnore; Qi n'gjuhė t'huej, kśr s'āsht nevoja, Flet e t'veten lźn mbas dore.
DEA Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 10-04-07, 23:23   #11
Amina
Miss Buzeqeshja
 
Amina's Avatar
 
Join Date: 16-10-06
Location: Gjermani
Posts: 4,846
Amina i pazėvėndėsueshėmAmina i pazėvėndėsueshėmAmina i pazėvėndėsueshėmAmina i pazėvėndėsueshėmAmina i pazėvėndėsueshėmAmina i pazėvėndėsueshėmAmina i pazėvėndėsueshėmAmina i pazėvėndėsueshėmAmina i pazėvėndėsueshėmAmina i pazėvėndėsueshėmAmina i pazėvėndėsueshėm
Default

Sa eshte e tmerrshme aq eshte edhe trishtuese. Ky fakt nuk tregon vetem per nje rast qe ka ndodh me nje shqipetar qe rastesisht jeton ne Gjermani, por tregon menyren e funksionimit te nje kulture.
__________________
"Someone like You....."
Amina Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 11-04-07, 11:50   #12
Arb
 
Arb's Avatar
 
Join Date: 09-10-04
Location: Little Dardania, NEW YORK
Posts: 11,552
Arb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėm
Default

Ni zor te madh e ka pas ky njeri me e vra...
Arb Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 11-04-07, 17:59   #13
uliksi31
coaching w..
 
Join Date: 19-11-03
Location: catskills
Posts: 10,297
uliksi31 i pazėvėndėsueshėmuliksi31 i pazėvėndėsueshėmuliksi31 i pazėvėndėsueshėmuliksi31 i pazėvėndėsueshėmuliksi31 i pazėvėndėsueshėmuliksi31 i pazėvėndėsueshėmuliksi31 i pazėvėndėsueshėmuliksi31 i pazėvėndėsueshėmuliksi31 i pazėvėndėsueshėmuliksi31 i pazėvėndėsueshėmuliksi31 i pazėvėndėsueshėm
Default

Ne asnje menyre nuk justifikohet vrasja, pavarsisht nga rasti. Burri i mire nuk eshte burr nese nuk mundet me mbajt nje grua te "keqe".....

Last edited by uliksi31; 12-04-07 at 17:41.
uliksi31 Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 12-04-07, 21:26   #14
instruktori
Instruktori
 
instruktori's Avatar
 
Join Date: 29-08-06
Location: Aty ku eshte me se miri
Posts: 10,026
instruktori i pazėvėndėsueshėminstruktori i pazėvėndėsueshėminstruktori i pazėvėndėsueshėminstruktori i pazėvėndėsueshėminstruktori i pazėvėndėsueshėminstruktori i pazėvėndėsueshėminstruktori i pazėvėndėsueshėminstruktori i pazėvėndėsueshėminstruktori i pazėvėndėsueshėminstruktori i pazėvėndėsueshėminstruktori i pazėvėndėsueshėm
Default

Familja eshte e shejt dhe duhet me pas kujdes ndaj saj.
Kjo qe ka ndodhe eshte KATASTROF per arsye se askush nuk ka te drejt tja marr jeten askujt.

Last edited by Bond; 12-04-07 at 22:02. Reason: Shkruar me shkronja tė zmadhuara
instruktori Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 14-04-07, 14:05   #15
gjini
 
gjini's Avatar
 
Join Date: 13-11-04
Location: Midis Europes
Posts: 3,091
gjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėm
Default

Quote:
Originally Posted by Prishtinasja_
Pershendetje niemand

eshte e vertet se cka ke shkrua me lart !!!

Nje shqiptare( me duket me origjine nga Peja) i cili jetonte ne qytetin e Esslingenit ( afer Stuttgart) ka vra ish-gruan e ti ne Terminal 3 ne aeroportin e Stuttgart !!!

Me te vertet eshte TURP !!!

Jetoj 20 km afer aeroportit te Stuttgartit dhe ketu ne qytet ku jetoj kjo ngjarje ka qen sot tema NR.1 !!!

Arsyjet per kete ngjarje nuk i din askush por besoj se nuk duhet vepruar keshtu !!!

Ketu ku jetoj une keta shqiptare dojn me na bere pralle
Para gati 4 vite ne qytetin e Tübingenit nje shqiptare e mbyti vajzen e vet , kurse ky tash ne aeroport!!!

Me ju thene te drejten inat po ja kam me shkua tash ne pune sepse e di se cka me pret.. duke me then gjermanet ... shif se cka po bejn bashkvendasit e tu ( deine Landsleute) !!!

Nuk dua te them se vetem shqiptaret bejn kesi vepra sepse edhe ketu ne gjermani ka lloj lloj raste (lexone Bildzeitung) por na ketu jemi te "huaj" dhe menjehere bijm ne sy....... por per te "keq" e jo per te mire !!!

Ju pershendes
Prishtinase ,
eshte e vertet se ngjarja ka qene shum tragjike pasi qe tere ngjarjen e ka pa me syte e mije dhe isha vetem tre hapa pas te ndjeres ku pritshim ti dorzojm valigjet per prishtine.

Por keto ngjarje ndodhin dhe per kete qe ti thua se nuk ke fytyre te shkojsh ne pune nga gjermanet kete mos e merr si nenqmim se ate qka ndodhe te gjermanet dhe tek keta te perendimit ne jemi 300 vjete para tyre, kurse keta jon ende ne kohen e para dyqind vjetesh jon shum mbrapa keta dhe kjo ishte tmerr me te vertet por jo qe dikush ta nxan fijen e bene shaka me ty per kete rast.
Keto ndodhin perdite tek gjermanet dhe tek te tjeret,

Prishtinase ajo ngjarje me ka lan nete pa gjum dhe kam psuar traum dhe e kom veshtire te harroj ate tmerr por nuk ndihem fajtor si shqiptare dhe per kete mos u brengos fare.
Mu me kan pyet se a jon serbe apo qka jon se ne shtyp u lajmerua si serb por une ju tregova se qe te dyt ishin shqiptar dhe me kete duhet te pajtohemi me realitetin.

pra mos e per asgje personalisht se do ndihesh gjithmon indiferente ndaj atyre qe jon me qindra vjet pas nesh ne kete drejtim.


gjini Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is OffHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

All times are GMT +1. The time now is 14:53.
Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2017, vBulletin Solutions, Inc.