Dardania.de

Dardania.de (https://www.dardania.de/vb/upload/index.php)
-   Diaspora Shqiptare (https://www.dardania.de/vb/upload/forumdisplay.php?f=135)
-   -   Arrestohet kosovari, mbyt ish bashkėshorten (https://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?t=32538)

Grant 08-11-11 20:04

Arrestohet kosovari, mbyt ish bashkėshorten
 
[B]Arrestohet kosovari, mbyt ish bashkėshorten[/B]

Sot nė mesditė ėshtė goditur pėr vdekje nga njė veturė njė grua 40 vjeēe nė St. Gallen tė Zvicrės. Sipas indikacioneve qė ka policia, ngasėsi i veturės ėshtė ish bashkėshorti, njė kosovar i moshės 44 vjeēare njofton zėdhėnėsi i policisė Hans Peter Eugste.Tė dy po jetonin tė ndarė, ndėrsa nuk pėrmendet pėrkatėsia etnike ose shtetėrore e gruas sė vdekur.
Policia sipas dėshmitarėve, rreth orės 12.30 ėshtė parė se si deri sa po ecte nė rrugėn Sittertalerstrasse, gruaja ėshtė shkelur qėllimisht nga vetura e ish bashkėshortit. Ky i fundit ėshtė ndalur shkurt pranė viktimės dhe pastaj ka vazhduar mė tutje me makinė.
Nė orėn 15,46 policia e ka arrestua kosovarin nė perėndim tė qytetit.


Bota Sot


[IMG]http://www.botasot.info/reklama/tdstgallenbs3.jpeg[/IMG]

[IMG]http://www.botasot.info/reklama/tdstgallenbs1.jpeg[/IMG]

[IMG]http://www.botasot.info/reklama/tdstgallenbs2.jpeg[/IMG]

vjeshta 10-11-11 17:59

Titulli: Arrestohet kosovari, mbyt ish bashkėshorten
 
Asgjė interesante !!;)


Sikur tė dilte ndonjė Kosovarė qė ta shpetonte ish gruajen ndoshta do te bente lajmė (bujė).Gjėrat e tilla si nė kėtė teme nuk po bėjnė mė bujė .

Tarzani 10-11-11 18:50

Titulli: Arrestohet kosovari, mbyt ish bashkėshorten
 
[QUOTE=vjeshta;2147528]Asgjė interesante !!;)


Sikur tė dilte ndonjė Kosovarė qė ta shpetonte ish gruajen ndoshta do te bente lajmė (bujė).Gjėrat e tilla si nė kėtė teme nuk po bėjnė mė bujė .[/QUOTE]

Jo efektin e kan gjithsesi..., edhe pse ka ane negative efektin e kan... e sheh qe ky problem u shpeshtue ne shoqrin shqiptare... ne ch, demek shnollat me mledh mend se nuk muj i run shteti gjithe me drejta e me konventa..., te mendojn jo me i perdore thmin per interesa te veta..... se e pret plumbi apo diqka e till....... kjo duhet me u praktikueee deri sa te mledhin men shnollat.

vjeshta 10-11-11 19:01

Titulli: Arrestohet kosovari, mbyt ish bashkėshorten
 
[QUOTE=Tarzani;2147555]Jo efektin e kan gjithsesi..., edhe pse ka ane negative efektin e kan... e sheh qe ky problem u shpeshtue ne shoqrin shqiptare... ne ch, demek shnollat me mledh mend se nuk muj i run shteti gjithe me drejta e me konventa..., te mendojn jo me i perdore thmin per interesa te veta..... se e pret plumbi apo diqka e till....... kjo duhet me u praktikueee deri sa te mledhin men shnollat.[/QUOTE]


Gabim je ,Efekt bėri shkrimi im !Se sa i perket lajmit(temes) qe ishte qe dy dite i hapur ,aspak .

emine 10-11-11 19:04

Titulli: Arrestohet kosovari, mbyt ish bashkėshorten
 
Kollaj a me myte dikonde qe e ke pa dhimbte:(

kam njofte nje njeri qe ka pas vrare gruan e tije,ka kry denimin ka fillu jeten prap te re,sote ka nje grua teper te shmetune,katil ne shpirte edhe po i duhet em duru,e dikure ka vra nje femer vetem pse ajo nuk ja ka deshte familjen( edhe ka pas arsye qe se ka deshte ate familje) ,mos qofsha ne lekure te njerzve mizore,sado i madhe te jete zhgenjimi gjithmone ka rruge tjeter per ti anashkalu krimit:(

sa dhimbje per keto dy familje:(

Tarzani 10-11-11 20:20

Titulli: Arrestohet kosovari, mbyt ish bashkėshorten
 
Perveq flokve qe ju bijn edhe plakni para kohe Divorci po kushton edhe me jete. kam fjalen Divorci veq mu ka tek me i grah ne te zezen edhe nu dafsha thmin i marr se kam drejt edhe me mbron shteti....,edhe mundem me lujt si te dua.

Une them se duhet vazhduar keshtu disa qe ju ka ardhe laku ne fyt nga shnollat... edhe me i denue keshtu dikush me kerr e dikush TT revole e dikush thike... disa raste keshtu edhe vetdijsohen shnollat se vertet nuk paska gje qe te mbron ne raste se don me u hakmerr partneri ne rast padrejtsie...
Nuk o ne pytje seksi me kon e bon apo del avantura me bo .. por thmijaaa jo me u keqperdore edhe me ju ndalue prindit babes ne kete rast me i pa apo edhe me fitue drejten e mbikqyrjes..., divorcohu edhe thuj jam tip qe due me dal me bo avanturaaa me tulifar zezaku e nacionaliteti sem intereson per thmi e burre e familje ma konkret... edhe hiq dore edhe para organeve te shtetit edhe deklarohu qe sje ne gjendje me i kqyr thmin... ( edhe fakt se nuk je deri sa met i ki te ......... seksi me tipa te ndryshem )
Jo pe du.. zezakun po i du paret shteti me majt edhe thmin edhe paret e thmis... e burri kurgjo hiq veq ne te pagun si magar edhe ne te punon nje her ne muaj apo ku e di saaa kohe mos mi pa thmin....
Se kuj spo i han ma ..a po don me jetue bashk a jo por veq problemi i thmive... ku me kan po jesin... gjithmon e han i drejti... po dikur i vjen laku ne fyt edhe si ky... e shkel edhe del prej kerri me kqyr a ka dek..

[B]heren tjeter ta fshij postimin nese ka sharje![/B]

uck_aksh 10-11-11 20:29

Re: Arrestohet kosovari, mbyt ish bashkėshorten
 
edhe un pajtohem tarzan me ty se disa gra shqiptare ketu ne zvicerr po e teprojn shum, edhe pse bashkshorti pajtohet per kerkesen e saj per divorc por durimi ka humb kur femijet mbyllen ne banes e ajo shetitet me burra te ndryshem dhe duke e provokuar ish bashkshortin me pythje me nje afrikan

emine 10-11-11 20:30

Titulli: Arrestohet kosovari, mbyt ish bashkėshorten
 
[QUOTE=Tarzani;2147626]Perveq flokve qe ju bijn edhe plakni para kohe Divorci po kushton edhe me jete. kam fjalen Divorci veq mu ka tek me i grah ne te zezen edhe nu dafsha thmin i marr se kam drejt edhe me mbron shteti....,edhe mundem me lujt si te dua.

Une them se duhet vazhduar keshtu disa qe ju ka ardhe laku ne fyt nga shnollat... edhe me i denue keshtu dikush me kerr e dikush TT revole e dikush thike... disa raste keshtu edhe vetdijsohen shnollat se vertet nuk paska gje qe te mbron ne raste se don me u hakmerr partneri ne rast padrejtsie...
Nuk o ne pytje seksi me kon e bon apo del avantura me bo .. por thmijaaa jo me u keqperdore edhe me ju ndalue prindit babes ne kete rast me i pa apo edhe me fitue drejten e mbikqyrjes..., divorcohu edhe thuj jam tip qe due me dal me bo avanturaaa me tulifar zezaku e nacionaliteti sem intereson per thmi e burre e familje ma konkret... edhe hiq dore edhe para organeve te shtetit edhe deklarohu qe sje ne gjendje me i kqyr thmin... ( edhe fakt se nuk je deri sa met i ki te ......... seksi me tipa te ndryshem )
Jo pe du.. zezakun po i du paret shteti me majt edhe thmin edhe paret e thmis... e burri kurgjo hiq veq ne te pagun si magar edhe ne te punon nje her ne muaj apo ku e di saaa kohe mos mi pa thmin....
Se kuj spo i han ma ..a po don me jetue bashk a jo por veq problemi i thmive... ku me kan po jesin... gjithmon e han i drejti... po dikur i vjen laku ne fyt edhe si ky... e shkel edhe del prej kerri me kqyr a ka dek..

[/QUOTE]

Tarak se di a ke fmije,veq kure te behesh najher prind e te rritet qika ateher fole qeshtu se tash je noshta ne maje bregut,ku rafsha mos u vrafsha,e kadal me goje se u myte ka len gjinen me bark,

emine 10-11-11 20:39

Titulli: Arrestohet kosovari, mbyt ish bashkėshorten
 
prit se harrova me ju than diqka,a keni dite se 70% perqind e shqiptareve nuk pagujne per femijte e tyre,a keni dite se kjo perqindje so kan e afte me kriju familje,edhe a dini se aj qe o burre si ike gruja,po shuni mos rrehni gjyks se jeni shkokerdhu ka kapni pela gjermane e berdhog e tash na folni per moral e ftyre,,,,,po edhe diqka meshkujte shqiptare tradhtojne gjer sa jane te martune,perkundrazi femrat po shkojshin em tjer derisa jan nda,,,qysh e kan lype edhe e kan gjet te servune jeten e tyre;) ju paste ba mire per sherr te ktyne qe vrajne shumica duhet me shti bishtin ner kam edhe mos me u ni se jan gjall hiq,,welcom tu the albanien world:biggrin::rolleyes:

Zero Cool 10-11-11 20:40

Titulli: Re: Arrestohet kosovari, mbyt ish bashkėshorten
 
[QUOTE=uck_aksh;2147630]edhe un pajtohem tarzan me ty se disa gra shqiptare ketu ne zvicerr po e teprojn shum, edhe pse bashkshorti pajtohet per kerkesen e saj per divorc por durimi ka humb kur femijet mbyllen ne banes e ajo shetitet me burra te ndryshem dhe duke e provokuar ish bashkshortin me pythje me nje afrikan[/QUOTE]

[I]Ne momentin kur ndahesh nga abshkeshortja, nuk duhet te ndihesh i provokuar nese ajo puthet me dikend, ajo nuk eshte me pjese e jetes sate, eshte nje e huaj me te cilen rastesisht ke femijet. E gjitha cfare duhet te te interesoj eshte: fimja !
Ne shtetet e moderuara dhe demokratike te lejohet nje kohe e caktuar te kalosh me femijet e tu. Shfrytezo pra ate kohe dhe knaqu me pasardhesit e tu pasi qe me heret nuk ia dite vleften gruas (apo nuk ta diti ajo ty).
Mu per kete e perseris: familja eshte e shejte dhe nuk jepet per asgje![/I]

Hajra 10-11-11 20:44

Titulli: Arrestohet kosovari, mbyt ish bashkėshorten
 
.....rastet e tilla i konsideroi shume te ulta, gati me ata qe dhunoin dhe vrasin femije, eshte fundi i botes te vrasesh dikend sepse nuk ka deshire te jetoi me ty.

Kete e bejne vetem njerezit e semur psiqik.

Hajra 10-11-11 21:05

Titulli: Arrestohet kosovari, mbyt ish bashkėshorten
 
.....Tarzan per ata duhet me i hap syt fort me kend po martohesh e sidomos me kend po ban femije. Nuk mirret secila ose secili qe gjindet rruges ose per interes, duhet me zgjedh pak e jo me tuf ku te mundesh e mandej ou, s ka ou tani e bajsh me shnet.

Xuki 11-11-11 09:50

Re: Arrestohet kosovari, mbyt ish bashkėshorten
 
IV-Rentner Rrahman H. rastet am Dienstag aus. Er lauert seiner Frau Behare in St. Gallen auf. Um 12.40 Uhr überfährt der Mann seine Ex mit seinem blauen [URL="http://www.blick.ch/news/dossiers/audi"][COLOR=#000000]Audi[/COLOR][/URL] A4 (BLICK berichtete).

Er flüchtet, kann aber kurze Zeit später von der Polizei gefasst werden. Jetzt teilt die Kantonspolizei mit: «In einer ersten Befragung hat er zugegeben, seine Frau angefahren zu haben.» Weitergehende Aussagen habe er verweigert.

[B]Behare H. hatte sich im Sommer nach 15 Jahren Ehe von ihm getrennt, hatte eine neue Liebe gefunden. «Wir waren seit zwei Jahren ein Paar. Sie sagte mir, sie sei zum ersten Mal in ihrem Leben verliebt», sagt der Türke Mehmet D. zu BLICK.
[/B]
War Eifersucht das Motiv von Rrahman H.? Die St. Galler Staatsanwaltschaft hat Untersuchungshaft für den Kosovaren beantragt. (num)

Arsyet e sakta nuk i dina. E tash mundemi ditė e natė me diskutu, se a ishte veprimi i Rrahmanit i drejtė apo jo. Unė mendoj qė ka gabuar edhepse e ka lypė siq po duket Beharja! Nuk ka pasė tė drejtė me ia marrė jetėn Behares. Kto gjana ndodhin edhe tek zvicrranėt, por kur jan shqipet tė pėrfshirė, atėher zmadhohet ngjarja edhe mė shumė.
Unė lexova nė Blick, qė "qifti" ka dy fėmi, njė vajzė (16) dhe njė djalė (15). Qė nga vera e kaluar kanė jetuar tė ndarė (pa divorcė). Djali ish kthy pas dy javėsh tek babaj Rrahmani (44) kurse vajza ka mbetė tek nėna Behare (40). Pse u kthy djali tek babaj? Nejse....nuk jam i sigurtė, por ndoshta edhe unė kisha reagu njėsoj si Rrahmani me mi largu gruja fėmitė. Gruja po mi merr fėmitė dhe po ikė te turqelija 54 vjeē, tė cilin e njeh (me servis tė plotė) qe dy vite, pra qė nga viti 2009......tybe shansė nuk ka.....tek unė gruja i ka dyert e hapura, nė ēoft se dashurohet nė dikon tjetėr....hasta la vista, por fėmija rrinė te unė. Ani ēka ka gjetė....ni turqeli.....po turqit jan sa i pėrket mentalitetit, tolerances dhe kulturės shumė ma tė kqi se ne.....po prej qatyne i kena shumė tė mbetna negative.

Tarzani 11-11-11 11:30

Titulli: Arrestohet kosovari, mbyt ish bashkėshorten
 
[QUOTE=emine;2147635]prit se harrova me ju than diqka,a keni dite se 70% perqind e shqiptareve nuk pagujne per femijte e tyre,a keni dite se kjo perqindje so kan e afte me kriju familje,edhe a dini se aj qe o burre si ike gruja,po shuni mos rrehni gjyks se jeni [B][U]shkokerdhu ka kapni pela gjermane[/U][/B] e berdhog e tash na folni per moral e ftyre,,,,,po edhe diqka meshkujte shqiptare tradhtojne gjer sa jane te martune,perkundrazi femrat po shkojshin em tjer derisa jan nda,,,qysh e kan lype edhe e kan gjet te servune jeten e tyre;) ju paste ba mire per sherr te ktyne qe vrajne shumica duhet me shti bishtin ner kam edhe mos me u ni se jan gjall hiq,,welcom tu the albanien world:biggrin::rolleyes:[/QUOTE]

O havera moderator, mos u boni per dikon non e per dikon njerk..., mos i mbyllni syt per dikon e per dikon strikt.... se qartna....!

Selam Zeroooos.

Tarzani 11-11-11 11:32

Titulli: Arrestohet kosovari, mbyt ish bashkėshorten
 
Aksioni kunder shnollave rrospijaaa qe e dojn edhe zezakun edhe thmin edhe ja mohon drejten babes se thmive ne kete rast... duhet me vazhdue ne forma te ndryshme me i ekzekutue ... deri sa te vetdijsohen qe edhe pse ja kana avanturat me zezak... e me tulifare thmin duhet me i lan anash mos me i perdore per interes te vetin...

Nese don me jetu si prostitut jeto edhe mos i merr thmin ne qaf... hiq dore nga thmija se nese ti mendon se ja ndal thmin babes thmive ti e ke privue veten nga jeta normale...sepse rreziku ka me ekzistue gjithmon i ke shpall lufte burrit babes thmive...ai ka me insistue me i marr thmin ne qfrdo forme qe ti sillesh me te....

Ku o shteti per Beharen tash...a po e mbron... le te shkon te vorri tja gjun 200.000 fr sen si bojn pune ku eshte Rrahmani ne burg... ku po mbesin thmijaaa ???????????

Tarzani 11-11-11 13:11

Titulli: Arrestohet kosovari, mbyt ish bashkėshorten
 
[QUOTE=emine;2147635]prit se harrova me ju than diqka,a keni dite se 70% perqind e shqiptareve nuk pagujne per femijte e tyre,a keni dite se kjo perqindje so kan e afte me kriju familje[B],edhe a dini se aj qe o burre(rrot same qe e qkomcon grun dajak ) si ike gruja[/B],po shuni mos rrehni gjyks se jeni shkokerdhu ka kapni pela gjermane e berdhog e tash na folni per moral e ftyre,,,,,po edhe diqka meshkujte shqiptare tradhtojne gjer sa jane te martune,perkundrazi femrat po shkojshin em tjer derisa jan nda,,,qysh e kan lype edhe e kan gjet te servune jeten e tyre;) ju paste ba mire per sherr te ktyne qe vrajne shumica duhet me shti bishtin ner kam edhe mos me u ni se jan gjall hiq,,welcom tu the albanien world:biggrin::rolleyes:[/QUOTE]
Por ja bon tona te zezat atina qe... qon pare me teper vjehrres se nenes se vet, qe rrin te miku me teper se te vllavi qe ja ka bo nona ..edhe qe q... me bagjanak e bagjanakesha...! kjohja e gjene, i ike gruja ja merr thmin lun qoqe me te..., sepse ky i sjellshem i drejt per drejta te shnollave.. me konventa te gjeneves.
Haramit si ndodhin kto sene, se e din shnolla sa sahati....edhe sa muj mbijeton... prej mangupit me i bo kso pizdarina

Murgesha 11-11-11 13:22

Titulli: Arrestohet kosovari, mbyt ish bashkėshorten
 
Une as e gjykoj Rrahmanin e as e mbroj Beharen.

Beharja eshte ne varr per se vdekuri, e Rrahmani ne burg i varrosurr per se gjalli. Neser ne syte e femijeve do te jet vetem nje vrases i nenes se tyre, kriminel e asgje me shum.
E paska ber per ti marr femijet, le ti marrin tash e le te knaqet me ta, cka kemi me diskutu ne me teper kur asnje nuk dijme asgje per jeten e ketij cifti.
Dhe Tarazan aga ju paska shpall lufte te gjitha grave (me termin fyes qe ai e ka shum per qefi pra shnollave)
Nese Tarzanit ja ka ber bajat jeten noj shnolle nuk jan fajtore te gjitha grate shqiptare per ket gje. Secila prej nesh po mendoj per grat e ketij forumin ka burrin dhe familjen e vet, ketu eshte net mund te shkrujm si te na e doje qjfi, po askush per aske nuk din si e kemi jeten ton si bashkeshorte te dikujt. Neser seciles prej nesh mund ti vije puna te ndarja.

( I kishte pas vdek nje plake burri e kur e nisen kufomen per ne varr asaj i kish pa shku buza ne gaz. Shkun djemt e vajzat tuj e qortu: "Ma non se marre me te pa kush tuj kesh, a s“po te dhimbset hiq baba qe o dek a?
Valla boll mu ka dhimt e nuk di si ja baj pa te, po mu kesh per tjeter gje, sot po e ni veten te shlire se nuk kam me burr per te me leshuar" ju tha plaka!)

Pra, asnjeher nuk ka garanci per jet te perhershme mes nje cifti, dikush ndahet pse e tradheton burri e dikush tjeter pse e tradheton gruaja. Tradhetia mes cifteve eshte e vjeter sa gjith njerezimi nuk eshte dicka qe na ka pik prej qielli sot. Gjat gjitha koherave ka pas ndarje edhe te shqiptaret, deri tash nena e ndar ndoshta edhe o vdek pa e pas kurr as shancen me te vogel te shof femijet e vet a te dije per rriten e tyne. Burrat ishin ata qe nuk lejonin nje gje te tille e ne shum raste femijeve qe kerkonin nenen ju thonin se ajo eshte e vdekur. Ashtu-keshtu si ateher si sot, te shqiptaret gruaja e ndare ne mos u vraft menjeher para femijeve duhet te shpallet e vdekur!

Tarzani 11-11-11 13:35

Titulli: Arrestohet kosovari, mbyt ish bashkėshorten
 
[QUOTE=Murgesha;2148060]Une as e gjykoj Rrahmanin e as e mbroj Beharen.

Beharja eshte ne varr per se vdekuri, e Rrahmani ne burg i varrosurr per se gjalli. Neser ne syte e femijeve do te jet vetem nje vrases i nenes se tyre, kriminel e asgje me shum.
E paska ber per ti marr femijet, le ti marrin tash e le te knaqet me ta, cka kemi me diskutu ne me teper kur asnje nuk dijme asgje per jeten e ketij cifti.
Dhe Tarazan aga ju paska shpall lufte te gjitha grave (me termin fyes qe ai e ka shum per qefi pra shnollave)
Nese Tarzanit ja ka ber bajat jeten noj shnolle nuk jan fajtore te gjitha grate shqiptare per ket gje. Secila prej nesh po mendoj per grat e ketij forumin ka burrin dhe familjen e vet, ketu eshte net mund te shkrujm si te na e doje qjfi, po askush per aske nuk din si e kemi jeten ton si bashkeshorte te dikujt. Neser seciles prej nesh mund ti vije puna te ndarja.

( I kishte pas vdek nje plake burri e kur e nisen kufomen per ne varr asaj i kish pa shku buza ne gaz. Shkun djemt e vajzat tuj e qortu: "Ma non se marre me te pa kush tuj kesh, a s“po te dhimbset hiq baba qe o dek a?
Valla boll mu ka dhimt e nuk di si ja baj pa te, po mu kesh per tjeter gje, sot po e ni veten te shlire se nuk kam me burr per te me leshuar" ju tha plaka!)

Pra, asnjeher nuk ka garanci per jet te perhershme mes nje cifti, dikush ndahet pse e tradheton burri e dikush tjeter pse e tradheton gruaja. Tradhetia mes cifteve eshte e vjeter sa gjith njerezimi nuk eshte dicka qe na ka pik prej qielli sot. Gjat gjitha koherave ka pas ndarje edhe te shqiptaret, deri tash nena e ndar ndoshta edhe o vdek pa e pas kurr as shancen me te vogel te shof femijet e vet a te dije per rriten e tyne. Burrat ishin ata qe nuk lejonin nje gje te tille e ne shum raste femijeve qe kerkonin nenen ju thonin se ajo eshte e vdekur. Ashtu-keshtu si ateher si sot, te shqiptaret gruaja e ndare ne mos u vraft menjeher para femijeve duhet te shpallet e vdekur![/QUOTE]

O njojt jeni vallahin si qajo shnolla beharja veq adin ku muni pse jo.

O nuk martohem e nuk jetoj ne shtete ku gruja ka te drejt qe Zotin hak se din se isha ra ne burg mejher... ja di hallin veti une i lig jom pej nervave e boj punen llug edhe em jesin thmija rrugve...
Ktu gjysa jeni te dame ose formalitet jetoni bashkarisht edhe i qeponi ne te zezen... ska lidhjeee pse e bejn kete mashkujt anej femrat knej...Ama thmin mos ja ndalo babes ...

Shumica e shnollave i marrin thmin edhe ja u lejon shteti..., qe ne syt e njerzve mos me u kuptue qe eshte fajtore se nese i ikin thmija edhe burri ajo jeton atty ktu naj dite si prostitutk edhe ma as me u martue kurr ma hiq tak...

|Zhag mas kerri duhet juve me ju ngreh ... lkuren me ja u lon neper asfallt me marr nasihat edhe tjerat me thon kqyre qka em gjan me bo me ja ndal thmin une burrit pse pe du zezakun apo tjetrin...

jadore 11-11-11 13:47

Titulli: Arrestohet kosovari, mbyt ish bashkėshorten
 
[FONT="Book Antiqua"][SIZE="3"]tarak !
.. shume jam kunder imoralitetit , nje Zot e kam deshmitar per kete, ani kur imoraliteti ndodh mbrenda familjes , kuku kuku ..

veq nje pytje e pata per ty , ama jepe hak pergjigjen ..(qishtu thote mama e jeme )
..nese nje femer do te ishte e lumtur ne bashkshortesi apo me bashkeshortin , a mendon qe do te tradhetonte ..?[/SIZE][/FONT]

Murgesha 11-11-11 13:52

Titulli: Arrestohet kosovari, mbyt ish bashkėshorten
 
[QUOTE=Tarzani;2148062]O njojt jeni vallahin si qajo shnolla beharja veq adin ku muni pse jo.

O nuk martohem e nuk jetoj ne shtete ku gruja ka te drejt qe Zotin hak se din se isha ra ne burg mejher... ja di hallin veti une i lig jom pej nervave e boj punen llug edhe em jesin thmija rrugve...
Ktu gjysa jeni te dame ose formalitet jetoni bashkarisht edhe i qeponi ne te zezen... ska lidhjeee pse e bejn kete mashkujt anej femrat knej...Ama thmin mos ja ndalo babes ...

Shumica e shnollave i marrin thmin edhe ja u lejon shteti..., qe ne syt e njerzve mos me u kuptue qe eshte fajtore se nese i ikin thmija edhe burri ajo jeton atty ktu naj dite si prostitutk edhe ma as me u martue kurr ma hiq tak...

|Zhag mas kerri duhet juve me ju ngreh ... lkuren me ja u lon neper asfallt me marr nasihat edhe tjerat me thon kqyre qka em gjan me bo me ja ndal thmin une burrit pse pe du zezakun apo tjetrin...[/QUOTE]Une as nuk jam e ndame prej burrit, as nuk jetoj me te formalisht e as nuk i qepoj me aske.

Burri qe o trim nuk i tutet burgut, e kan thon burgu per burra eshte,po per mua burgu eshte per budallenj se jo per burra, vetem budallt e bijn punen me ra ne burg!

Ty masi po te fryka fllad me jetu ne shtetet ku grate e kan lirin, shko more jeto ne ndoj shtet ku grat skan kurrfare lirie, as me ti marr femijet, as me te kundershtu kurr e rref, as kur ja ben edhe nja tri kater ortake e plus edhe do dashnore te imeta sa per qef. Ka shtete te tilla, urdhero hypi ballonit dhe endrra yte bahet realitet!

jadore 11-11-11 13:59

Titulli: Arrestohet kosovari, mbyt ish bashkėshorten
 
[QUOTE=Tarzani;2148062]O njojt jeni vallahin si qajo shnolla beharja veq adin ku muni pse jo.

O nuk martohem e nuk jetoj ne shtete ku gruja ka te drejt qe Zotin hak se din se isha ra ne burg mejher... ja di hallin veti une i lig jom pej nervave e boj punen llug edhe em jesin thmija rrugve...
Ktu gjysa jeni te dame ose formalitet jetoni bashkarisht edhe i qeponi ne te zezen... ska lidhjeee pse e bejn kete mashkujt anej femrat knej...Ama thmin mos ja ndalo babes ...

Shumica e shnollave i marrin thmin edhe ja u lejon shteti..., qe ne syt e njerzve mos me u kuptue qe eshte fajtore se nese i ikin thmija edhe burri ajo jeton atty ktu naj dite si prostitutk edhe ma as me u martue kurr ma hiq tak...

|Zhag mas kerri duhet juve me ju ngreh ... lkuren me ja u lon neper asfallt me marr nasihat edhe tjerat me thon kqyre qka em gjan me bo me ja ndal thmin une burrit pse pe du zezakun apo tjetrin...[/QUOTE]


[FONT="Book Antiqua"][SIZE="3"]e mos me ti dashte burri femit tarak .![/SIZE][/FONT]

Tarzani 11-11-11 14:00

Titulli: Arrestohet kosovari, mbyt ish bashkėshorten
 
[QUOTE=jadore;2148070][FONT=Book Antiqua][SIZE=3]tarak ![/SIZE][/FONT]
[SIZE=3][FONT=Book Antiqua].. shume jam kunder imoralitetit , nje Zot e kam deshmitar per kete, ani kur imoraliteti ndodh mbrenda familjes , kuku kuku ..[/FONT][/SIZE]

[SIZE=3][FONT=Book Antiqua]veq nje pytje e pata per ty , ama jepe hak pergjigjen ..(qishtu thote mama e jeme )[/FONT][/SIZE]
[SIZE=3][FONT=Book Antiqua]..nese nje femer do te ishte e lumtur ne bashkshortesi apo me bashkeshortin , a mendon qe do te tradhetonte ..?[/FONT][/SIZE][/QUOTE]

Sjam kunder ndarjes divorcit nese shnolla nuk o e knaqne ne seks me burrin se ai tyben per tjerat mos ko me qu me mjell kep a hudra a..apo me qit duje kashte ne lame..., nese nuk o knaqne ne seks ne te ndahet se ka drejt se per qata e ka lon nonen e vet me u martue me u seksirat..., ama nuk jam i pajtimit edhe e kundershtoj qe shnolla me i marr thmin edhe mos me mlan me i pa apo me fitue te drejten...,sa per seks qe si del boll i jemi 18 ne te shkon te zihaaa 25 cm ama thmin jo me ma marr edhe me ma ndaluee me dlejta te evropes... (ama paraprakisht thmive ko me ja bo ADN a o i jemi se normal o pikpytje a pe maj thmin e huaj ..nese sdalin te mit ne ti merr, normal me dhimen po skam qka i boj sjin tmite )

Tarzani 11-11-11 14:04

Titulli: Arrestohet kosovari, mbyt ish bashkėshorten
 
[QUOTE=Murgesha;2148072]Une as nuk jam e ndame prej burrit, as nuk jetoj me te formalisht e as nuk i qepoj me aske.

Burri qe o trim nuk i tutet burgut, e kan thon burgu per burra eshte,po per mua burgu eshte per budallenj se jo per burra, vetem budallt e bijn punen me ra ne burg!

Ty masi po te fryka fllad me jetu ne shtetet ku grate e kan lirin, shko more jeto ne ndoj shtet ku grat skan kurrfare lirie, as me ti marr femijet, as me te kundershtu kurr e rref, as kur ja ben edhe nja tri kater ortake e plus edhe do dashnore te imeta sa per qef. Ka shtete te tilla, urdhero hypi ballonit dhe endrra yte bahet realitet![/QUOTE]

Pa kqyr tuboj bijat shnollat cili nik nuk o aktive prej javes kalume... bon vaki u kon i behares ...

Nuk jom une pse po seksiraten kuptone se njojt o si me than Serbia Kosova nuk o e pavarur, Pavarsia o realitet edhe puna e tradhtis e ktyne sene ne te zezen i qepojn..., jom kunder qeshtjes qe pse po ja ndalon thmin babes vet pse po ja ndalon te marr mbikqyrjen ndaj thmis se vet..., pe du zezakun tarakun lekun edhe evladin... e burri qka ???

Tarzani 11-11-11 14:06

Titulli: Arrestohet kosovari, mbyt ish bashkėshorten
 
[QUOTE=jadore;2148076][FONT=Book Antiqua][SIZE=3]e mos me ti dashte burri femit tarak .![/SIZE][/FONT][/QUOTE]

Kjo pytje vlen per femra, jo per mue sjom i gjakoves hahahaha

jadore 11-11-11 14:14

Titulli: Arrestohet kosovari, mbyt ish bashkėshorten
 
[QUOTE=jadore;2148076][FONT="Book Antiqua"][SIZE="3"]e mos me ti dashte burri femit tarak .![/SIZE][/FONT][/QUOTE]

[FONT="Book Antiqua"][SIZE="3"]pa hajgare ta bera pytjen Tarak , ..e mos me ti dashte burri femit tarak ..!
..une kam pa keso pervoje ne Gjermani nga nje babe shqiptare , qe per nje gjermane kishte braktise femi e shtepi ..as qe donte kontakt bile ..[/SIZE][/FONT]

Murgesha 11-11-11 14:15

Titulli: Arrestohet kosovari, mbyt ish bashkėshorten
 
[QUOTE=Tarzani;2148079]Pa kqyr tuboj bijat shnollat cili nik nuk o aktive prej javes kalume... bon vaki u kon i behares ...

Nuk jom une pse po seksiraten kuptone se njojt o si me than Serbia Kosova nuk o e pavarur, Pavarsia o realitet edhe puna e tradhtis e ktyne sene ne te zezen i qepojn..., jom kunder qeshtjes qe pse po ja ndalon thmin babes vet pse po ja ndalon te marr mbikqyrjen ndaj thmis se vet..., pe du zezakun tarakun lekun edhe evladin... e burri qka ???[/QUOTE]

Beharja ish shku me turk, e me sa e di une turq nuk kemi ne forum andaj s`jam ka tutem qe ajo ka qen anetare e ketij forumi!
Sa ka te drejta burri ne femij po aq ka edhe gruaja edhe mos e vazhdo me tutje ket diskutim
Dhe mos ja u le fajin vetem grave per ndarje, e as qe shkojn me tjer pas ndarjes, as qe i majn femijet per veti. Femijet ne te gjitha rastet jan shum me te lidhur me nenen se baban. Pse o keshtu une nuk e di, por sado plak te jet njeriu edhe nje gisht me e gervish thirr oj nene e jo o bab!

Lumturia e gruas nuk eshte vetem te penisi 18 a 25 si qe nuk eshte as lumturia e burrit vetem te seksi. Jeta bashkeshortore duhet te plotesoht me te gjitha e jo vetem me seks! Zgjati sa zgjati nje maredhinie seksuale ajo eshte vetem plotesim nevoje e jo lumturi jetesore.
Po hajt se ndoshta je i ri e keto pune te ti arsyetohen e shqyrtohen vetem nga truni i poshtem, andaj nuk po ta ze per te madhe qe nuk po e njifshe jeten ne aspekte tjera.

Murgesha 11-11-11 14:17

Titulli: Arrestohet kosovari, mbyt ish bashkėshorten
 
[QUOTE=jadore;2148083][FONT="Book Antiqua"][SIZE="3"]pa hajgare ta bera pytjen Tarak , ..e mos me ti dashte burri femit tarak ..!
..une kam pa keso pervoje ne Gjermani nga nje babe shqiptare , qe per nje gjermane kishte braktise femi e shtepi ..as qe donte kontakt bile ..[/SIZE][/FONT][/QUOTE]


Dhe nuk eshte i vetmi, ka shum e shum burra qe per trunin e poshtem kan braktise grua femije, e gjithcka po shum te rralla ose hiq kemi raste qe gruaja shqiptare ka dal dhe e ka vra burrin pse i ka shku me tjera!

Tarzani 11-11-11 14:25

Titulli: Arrestohet kosovari, mbyt ish bashkėshorten
 
[QUOTE=jadore;2148083][FONT=Book Antiqua][SIZE=3]pa hajgare ta bera pytjen Tarak , ..e mos me ti dashte burri femit tarak ..![/SIZE][/FONT]
[SIZE=3][FONT=Book Antiqua]..une kam pa keso pervoje ne Gjermani nga nje babe shqiptare , qe per nje gjermane kishte braktise femi e shtepi ..as qe donte kontakt bile ..[/FONT][/SIZE][/QUOTE]

Kurr me sy si kish pa ma thmin, mashklli qe per nje kurve i len thmin i hup ai per mue se meriton 1 dakik me jetue. Ktu ju dha perkrahje ...

Murgesh kthena ma vone ta dha pergjigjejen se dola 1 her. Ne rini senet maten qishtu e ne pleqri qysh po thue ti

elvio 11-11-11 14:30

Titulli: Arrestohet kosovari, mbyt ish bashkėshorten
 
Emancipim=Mendjehapur.

Tashme ne rastin konkret eshte mekat e gabim marrja e jetes,por ja qe Rrahmani e konsideroi veten mashkull me ,,,,,,,,,,,,,,,, te renda,por gaboi sikurse duket.

Vjen ajo e paragjykimeve,

Pse u nda
C'ka ofroi
C'ka serviri,edhe tak frutin.

Nqs s'vlen s'vlen,edhe kaq,por per marrjen e jetes ndalu pak.

Pse e ke grua s'je i lecensu sikur e ke prone,por kjo s'ndodh vetem te gruaja(edhe te ato dashnoret)sikurse Kelmendi biznesmeni Kosovar me ate injoranten Emi e vdek qe xhelozonte biznesmenin pse kish dashnore te re.

Ehe
pse ishin nda njehere keta,sepse kish mungese ,,,,,,,,,,,,,ne shtrat e ndjera??
Edhe ai Rrahmani goxha trim e zemerforte paska qene:eek:

Qika^Me^Kule 11-11-11 15:15

Titulli: Arrestohet kosovari, mbyt ish bashkėshorten
 
[QUOTE=elvio;2148093]Emancipim=Mendjehapur.

Tashme ne rastin konkret eshte mekat e gabim marrja e jetes,por ja qe Rrahmani e konsideroi veten mashkull me ,,,,,,,,,,,,,,,, te renda,por gaboi sikurse duket.

Vjen ajo e paragjykimeve,

Pse u nda
C'ka ofroi
C'ka serviri,edhe tak frutin.

Nqs s'vlen s'vlen,edhe kaq,por per marrjen e jetes ndalu pak.

Pse e ke grua s'je i lecensu sikur e ke prone,por kjo s'ndodh vetem te gruaja(edhe te ato dashnoret)sikurse Kelmendi biznesmeni Kosovar me ate injoranten Emi e vdek qe xhelozonte biznesmenin pse kish dashnore te re.

Ehe
pse ishin nda njehere keta,sepse kish mungese ,,,,,,,,,,,,,ne shtrat e ndjera??
[B]Edhe ai Rrahmani goxha trim e zemerforte paska qene[/B]:eek:[/QUOTE]

[I][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3]Thuaj dhe lutu All-llah mos na provo ne raste te tilla..... [/SIZE][/FONT][/I]

Tarzani 11-11-11 15:24

Titulli: Arrestohet kosovari, mbyt ish bashkėshorten
 
Elvio, une mendoj mendim i ime personal eshte se qeshtja e mbikqyrjes se thmive ka ardhe deri te arsyja qe ka shty me marr nje hap te tille....,sepse ajo veq paska qen ne lidhje qe prej vere apo edhe me heret..., sikur te ishte i interesum ai do ta krynte kete gje me heret..., ndoshta ka dasht me marr edhe vajzen me largue duke e marr parasysh qe femra kur qartet per seks krejt dalldiset edhe vajzen e shtin ne loje... se e detyron ai turki...edhe per epsh femra o ne gjendje me shit edhe shtetin... ishalla Atifetja nuk bjen ne kso sprove se e han dreqi Kosoven edhe Popullin se shkruan naj marrveshje qe e qon ne humbje Kosoven....ama se besoj se Tadiqi eshte bulash peder a edhe edites i tutna se kogjo pe permend Borkon..shpesh mos pe ja jep bakshish Mitrovicen.. se tash te moshumet po bojn hygjym mas te rijve
Qishtu thojn Teuta mbretresha Ilire e ka humb.. luften.

E ky rrahmani me duket ka pas qellim thmin me i marr edhe me i thene ksaj ok vazhdo ti...

Tarzani 11-11-11 15:34

Titulli: Arrestohet kosovari, mbyt ish bashkėshorten
 
[QUOTE=Murgesha;2148084]Beharja ish shku me turk, e me sa e di une turq nuk kemi ne forum andaj s`jam ka tutem qe ajo ka qen anetare e ketij forumi!
Sa ka te drejta burri ne femij po aq ka edhe gruaja edhe mos e vazhdo me tutje ket diskutim
Dhe mos ja u le fajin vetem grave per ndarje, e as qe shkojn me tjer pas ndarjes, as qe i majn femijet per veti. Femijet ne te gjitha rastet jan shum me te lidhur me nenen se baban. Pse o keshtu une nuk e di, por sado plak te jet njeriu edhe nje gisht me e gervish thirr oj nene e jo o bab!

Lumturia e gruas nuk eshte vetem te penisi 18 a 25 si qe nuk eshte as lumturia e burrit vetem te seksi. Jeta bashkeshortore duhet te plotesoht me te gjitha e jo vetem me seks! Zgjati sa zgjati nje maredhinie seksuale ajo eshte vetem plotesim nevoje e jo lumturi jetesore.
Po hajt se ndoshta je i ri e keto pune te ti arsyetohen e shqyrtohen vetem nga truni i poshtem, andaj nuk po ta ze per te madhe qe nuk po e njifshe jeten ne aspekte tjera.[/QUOTE]

Mos te jes borxh se tani po ankohni qe spo na perfillin meshkujt shqiptar e po duhet me bo qare ne gjeti....

Ok Fajin grave ja u lo sepse po i shfrytzon te gjitha mundsit me perfitue vetem per veti edhe kur nuk e ka drejt..., don mu knaq me 25 don me i pas 2500 euro ne muaj me shtesa te thmive me ble gardaroba seksi, qato shtesa i pagun baba i thmive nje pjes e me ja ndalue burrit mi pa thmin...
A thue per qka u shkue beharja te turki, a ska pas me honger e me pi e vesh e mathe a... e se ka lan burri me shkue ne opqin etj etj, u shkue haku i 25 it... Ani pse 14 vjet difeerenc me turkin... cm u kon ne pytje ka than bile qito 5 vjet mos tem ikin... te mramat se deri ne 40 45 vj ju qartni se mas anej lypni strehim te naj burr veq mos me ju bertit kush... mas dyzet e pestave ju e shiqoni interesin e thmive deri ateher jo kurr.....

Nejse .........

elvio 11-11-11 16:28

Titulli: Arrestohet kosovari, mbyt ish bashkėshorten
 
[QUOTE=Tarzani;2148148]Elvio, une mendoj mendim i ime personal eshte se qeshtja e mbikqyrjes se thmive ka ardhe deri te arsyja qe ka shty me marr nje hap te tille....,sepse ajo veq paska qen ne lidhje qe prej vere apo edhe me heret..., sikur te ishte i interesum ai do ta krynte kete gje me heret..., ndoshta ka dasht me marr edhe vajzen me largue duke e marr parasysh qe femra kur qartet per seks krejt dalldiset edhe vajzen e shtin ne loje... se e detyron ai turki...edhe per epsh femra o ne gjendje me shit edhe shtetin... ishalla Atifetja nuk bjen ne kso sprove se e han dreqi Kosoven edhe Popullin se shkruan naj marrveshje qe e qon ne humbje Kosoven....ama se besoj se Tadiqi eshte bulash peder a edhe edites i tutna se kogjo pe permend Borkon..shpesh mos pe ja jep bakshish Mitrovicen.. se tash te moshumet po bojn hygjym mas te rijve
Qishtu thojn Teuta mbretresha Ilire e ka humb.. luften.

E ky rrahmani me duket ka pas qellim thmin me i marr edhe me i thene ksaj ok vazhdo ti...[/QUOTE]

Tarzan.

Kjo e femise eshte e ngaterruar aq sa Rrahmani me ate te turqise qe kish gjet ate idealen dashuri:tongue:

Sinqerisht s'me shkojne duart te shkruaj seriozisht mbi ata injorante sikurse ajo e ndiera me Rrahmanin.

Keshtu e ka kur ke besdi balten:smile:

Lehte mund te behesh avokat,edhe avokate e te dy paleve,por i vjen era shume,madje aq sa s'vlen te mbrosh,edhe te prekesh askend,por ja qe te papune,edhe secilit i djeg disi me c'ka shoh.

Perse e la njehere ai,qe te shohe sa vlen???

Tregues qe s'vlen doli se ish me epshe me te reja ai turku,edhe asaj i duheshin eksperienca te reja mbi seks,sepse hyqmila te dy palet kan nevoje pas nje fare moshe mbi keto lojera qe s'plotesohen nga ato c'ka kish,edhe respektohen.

Pastaj donte femijet!!!

Aty i kish,pse duhej hapesire???

Tarzani te drejtohem ty,sepse me duket sikur ai Rrahmani eshte tregues i nje mashkulli me zakon e tradite shqiptar kur e mbroni disi ,,,,,,,,,,.

Nqs duhet te shohim te verteten ,e verteta qendron besoj qe ai ish xheloz pse bashkeshortja e tij gjeti tjeter mbeshtetje.

panta_rhei 11-11-11 16:41

Titulli: Arrestohet kosovari, mbyt ish bashkėshorten
 
Hakmarrja ma e mire ndaj atyre qe ta marrin gruen, eshte me i lane me jetu me qat grue.

Une mendoj se ky fatkeqi, Rrahmani, e ka dhee punen shume ma heret. Kur u martu :tongue:
Tani kur ka ba fmi.
Po a mbytet nana e femijeve tu, bre idiot!!!???
Nana e femijeve tu!!!
Qysh mundesh ti me e dashte evladin kur ia mbyt nanen?!

Une, nuk e kisha mbyte, edhe nese m'i kish marr femijte edhe nese kish shku me jetu e me shka e me grek.

Do t'me thoni: po ti sje i martuar, prit deri sa te provohesh.

Me vjen keq por kjo nuk eshte arsye e forte.
Njerezimi mbahet mbi parime.
Njerezit vdesin, shkojne e vijne, parimet mbesin.
Cka vlen njeriu pa parime?!
Dhe nese martohemi qe te heqim dore nga parimet tona, dmth nga vetvetja, e te shnderrohemi ne qese plastike qe pasi e hedh ne berllog shkon kahdo qe e merr fryma, "nese me doli nje kurve, une shkova ne burg, nese me doli nje e ndershme, une u knaqa", atehere kot diskutojme. Atehere pra, krejt qenkemi rrahmmana, e krejt qenkemi behare.

Ligji, qe e kane ba njerezit ma te mencur se na, e ka llogarite qe ti je prind edhe qe ti e don evladin, edhe ta ka mundesu lidhjenme ta edhe pas ndarjes me bashkeshorte. Qaq sa je insan ti, qaq sa e meriton ti me u qajt prind, qaq ta mundeson edhe ligji e gjyqi me u knaq me evlad.

"Kurves", hallall more zoti ia baft, e 1000 here faleminer qe i ka shku mendja me ma pastru jeten e familjen prej kurvnise e me m'u hjeke qafesh vullnetarisht. Jo me e mbyte, po edhe shperblim me i dhane.

Murgesha 11-11-11 17:14

Titulli: Arrestohet kosovari, mbyt ish bashkėshorten
 
[QUOTE=Tarzani;2148154]Mos te jes borxh se tani po ankohni qe spo na perfillin meshkujt shqiptar e po duhet me bo qare ne gjeti....

Ok Fajin grave ja u lo sepse po i shfrytzon te gjitha mundsit me perfitue vetem per veti edhe kur nuk e ka drejt..., don mu knaq me 25 don me i pas 2500 euro ne muaj me shtesa te thmive me ble gardaroba seksi, qato shtesa i pagun baba i thmive nje pjes e me ja ndalue burrit mi pa thmin...
A thue per qka u shkue beharja te turki, a ska pas me honger e me pi e vesh e mathe a... e se ka lan burri me shkue ne opqin etj etj, u shkue haku i 25 it... Ani pse 14 vjet difeerenc me turkin... cm u kon ne pytje ka than bile qito 5 vjet mos tem ikin... te mramat se deri ne 40 45 vj ju qartni se mas anej lypni strehim te naj burr veq mos me ju bertit kush... mas dyzet e pestave ju e shiqoni interesin e thmive deri ateher jo kurr.....

Nejse .........[/QUOTE]Me vjen keq qe ket tem kaq te ndishme po e qon ne diskutime palidhje.
Nese nena jote o interesu per ty vetem masi i ka bo 45 vjet shko mytu ma mir diku, se ateher qendron ajo cka ti po e thua. Perndryshe nena ka interesim tere jeten per femiun e vet.

Dhe.....

Eshte ne pytje mjeshteria e jo centimetrat per kenaqjen seksuale te gruas, po te ishte ashtu si po thua ti ju burrat skishit pas shanc me e shti ner veti nje grua. Kuaj e gomar ka sa te duash dhe ate centimetersh qe ju burrat mund vetem ta enderroni!

Tarzani 11-11-11 17:24

Titulli: Arrestohet kosovari, mbyt ish bashkėshorten
 
Vallahin mjeshtria jon e molerit spo bon pune kohve te fundit nuk po ju begeniset...kushedi ngjyrat e njejta nuk kan efektin e duhur... i ke pa dhomat shpesh i ngjyrosin sipas deshires... sepse ngjyra e njejte disi po i ik lezeti ... e kombinim ngjyrash nje dhome kso ngjyre tjetren ngjyre tjeter..disi te merr gjumi me mire relaksim i vertet...

cm po i endrroni ju edhe pastaj po na shkaktoni probleme ne familje...., nuk po doni me ike veq vet por po doni edhe pjesen tjeter te familjes thmin me i marr... e buri vishkull kuferin prej katit tret e ne toke...

Tema e ndjeshme sa dush edhe aktuale sa dush per mentalitetin tone qe bie ne kundershtim me lirit dhe drejtat e gruas ne shtetet ku jetojm....

ps> nuk o rasti i fundit... jo jo kso raste kan me ndodhe ende.... deri sa te mushen mend shnollat.

Tarzani 11-11-11 17:31

Titulli: Arrestohet kosovari, mbyt ish bashkėshorten
 
Elvio, ndoshta edhe gjelozia, mirpo pse ai se beri nje gje te tille me heret prej veres...?
Une nuk jam i knaqur pse ka ndodh rasti ne fjal sepse nje jete e nje personi po humb, mirpo mos harro edhe vujtjet qe i shkaktohen prindit kur ja merr te drejten mos me pa driten e syve(thmin) a ka te drrejt tja marr drejten e mbikqyrjes se thmive... kur vet shnolla don me pas avantura me tjetrin ??? nese ka drejt ateher e gjykojm Rrahmanin... pse e ka ba nje veper te shemtuar.

ketu te gjith e pranojn ndarjen ne parim,por si... ai qe ike per qef... ai t ia le thmin tjetrit partner te kujdeset per ta...jo vetem te ik me gjith ate qka don duke e lenduee e shkatrrue tjetrin.

Murgesha 11-11-11 17:42

Titulli: Arrestohet kosovari, mbyt ish bashkėshorten
 
[QUOTE=Tarzani;2148229]Vallahin mjeshtria jon e molerit spo bon pune kohve te fundit nuk po ju begeniset...kushedi ngjyrat e njejta nuk kan efektin e duhur... i ke pa dhomat shpesh i ngjyrosin sipas deshires... sepse ngjyra e njejte disi po i ik lezeti ... e kombinim ngjyrash nje dhome kso ngjyre tjetren ngjyre tjeter..disi te merr gjumi me mire relaksim i vertet...

cm po i endrroni ju edhe pastaj po na shkaktoni probleme ne familje...., nuk po doni me ike veq vet por po doni edhe pjesen tjeter te familjes thmin me i marr... e buri vishkull kuferin prej katit tret e ne toke...

Tema e ndjeshme sa dush edhe aktuale sa dush per mentalitetin tone qe bie ne kundershtim me lirit dhe drejtat e gruas ne shtetet ku jetojm....

ps> nuk o rasti i fundit... jo jo kso raste kan me ndodhe ende.... deri sa te mushen mend shnollat.[/QUOTE]

O njeri nuk po ju merr kush femijet e familjes, te nenes, babes, motrave, vellezrve tuaj.

Gruaja merr femijet e vet. Njejte edhe baba qe i merr femijt ne perkujdesje del e sexovatet me kon te mujn, ne fund ja u qon femijeve nje njerke duke i lene ata plotesisht nen meshiren e saj, krejt mvaret prej asaj njerke lumturia e atyre femijeve, me qillu inson nuk ja u ndan edhe baben prej dashuris per ta, me qen shejton e kthen ate burr krejt per veti dhe ata femij qe jan nen perkujdesjen e tij shofin vdekjen e dashuris se babes per se gjalli dhe tekat e njerkes zemerkeqe.
Per qata ne martes njeri duhet me perbi shum, si baba si nena, po u ndan ata dy mes veti ardhmeria e femijve eshte ne dor te fatit e jo te nenes e babes me.

Nuk vritet nena e femiut tend per asgje ne bot, po ja u vrave femijve tu nenen eshte akti me e i sakt qe ti ata femij nuk i ke dasht kurr dhe pik!


E kam cek ne shkrimin e par ne ket tem, nuk gjykoj as mbroj asnjerin as tjetrin, gjynah qe lidhja e tyre ka pas femije, e qe te dy kan manipulu me ndjenjat e tyre.

Lej ti centimetrat se ato ne lidhje me ket tem jan vetem ne koken tonde!

Tarzani 11-11-11 17:52

Titulli: Arrestohet kosovari, mbyt ish bashkėshorten
 
more sherri i cm ajo ka ik te turki, edhe secila vepron keshtu... ti a me teper e don nonen a burrin, normal nonen...burri o sen i gjetun... merr ose le rri ose ik.... e nones smuj i ik se e ki non...dashurija ndaj nones eshte e madhe...,mirpo jo secila femer e meriton me kan nene por Allahu ja ka mundsue.

Ti ne kete teme edhe ne kete debat po tregon poshtrsin e shnolles, vjen njerka qka o njerka shnoll shnoll nona shnoll njerka femer mo pa pik rahmeti ..mendjen veq te cm

100 here ma rahmet kem ne per thmi se sa ju....shnollat. nuk o ne pytje veq do buke me ja bo me ja la teshat e vendin me ja shture ... por shume sene tjera...

emine 11-11-11 17:54

Titulli: Arrestohet kosovari, mbyt ish bashkėshorten
 
o kush a ba me fole per moral,kure e ka gojen non stop me ndytsina,po vete fakti se si shkruajne ktu tregone qe hasim ne diskutime me njerz te familjve te ulta,,,,,mos mirri me dhimbjen e tjerve e sidomos kure a raste vdekje se a gjunah ,duhet marre me ju ardhe prej vetes,po dikush se ka dert per pes pare e rreh edhe nanen e vet besa edhe motrat e veta i cnjerzone,ka edhe ksi lloje manjakesh qe sillen kendej,


Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 00:30.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.