Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Tė ndryshme > Sporti
Emri
Fjalėkalimi
Sporti Futbolli, Formula1, Basketboll, Tenis ....Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 23-10-20, 17:20   #1
power8
 
Avatari i power8
 
Anėtarėsuar: 22-08-13
Vendndodhja: Republika e Kosoves
Postime: 335
power8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėm
Gabim Distria Krasniqi, e artė nė “Grand Slamin” Budapest

Xhudistja pejane ka shkėlqyer nė “Grand Slamin” e Hungarisė, garuesit tjerė kosovarė u eliminuan herėt

Distria Krasniqi i ka siguruar medalje tė artė Kosovės.

Xhudistja pejane ka shkėlqyer nė “Grand Slamin” e Hungarisė, i cili filloi sot.

Krasniqi ka dominuar nė kategorinė 48 kilogramė, nė garėn qė po mbahet nė Budapest.

Rrethin e parė, Distria e kaloi pa luftė, ndėrsa nė atė tė dytė ishte mė e mirė se hungarezja Eva Csernoviczki.

Nė rrethin e tretė, pėrkatėsisht nė ēerekfinale, Krasniqi e mposhti francezen Shirine Boukli.

E nė gjysmėfinale, “Disi” e mundi izraeliten Shira Rishony pėr ta siguruar kėshtu medaljen e argjendtė.

Ajo ishte nė nivel edhe nė finale, ku pėrballė e kishte argjentinasen Paula Pareto pėr ta fituar kėshtu tė artėn.

Garat e xhudos u rikthyen sot pas tetė muajsh pauze shkaku i pandemisė COVID-19.

Ndėrkohė, garuesit tjerė tė Kosovės, Nora Gjakova, Flaka Loxha e Shigeki Nakamura janė eliminuar sot herėt nga kjo garė.

Nesėr do tė garojnė Akil Gjakova, Loriana Kuka dhe Laura Fazliu.

Kosova po pėrfaqėsohet me 7 garues nė Hungari.

Nė kėtė garė prestigjioze po marrin pjesė afro 500 garues nga rreth 70 shtete tė botės.
---------
https://www.kosova-sot.info/sport/50...e-ne-budapest/
-----------------
Krenaria e Republikes se paster shqiptare te Kosoves.


__________________
Njeri pa firmė !
power8 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 26-10-20, 11:53   #2
power8
 
Avatari i power8
 
Anėtarėsuar: 22-08-13
Vendndodhja: Republika e Kosoves
Postime: 335
power8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Distria Krasniqi, e artė nė “Grand Slamin” Budapest

Komentatori i IJF-sė : Xhudistet e Kosovės janė tė klasit botėror

Dy medalje ka fituar ekipi i Kosovės nė xhudos nė Grand Slamin e Budapestit, garė qė shėnon rikthimin e nivelit mė tė lartė tė xhudos.

Distria Krasniqi tė premten fitoi medalje tė artė nė kategorinė deri 48 kilogramė, ndėrsa tė dielėn tė bronztė fitoi Loriana Kuka nė kategorinė deri 78 kilogramė. Tė dyja kishin paraqitje tė nivelit tė lartė, ndėrsa Lorianės i kushtoi njė moment pakujdesie.

Vlerėsimet pėr xhudistet kosovare nuk mungojnė asnjėherė. Nuk kanė munguar as tė dielėn. Komentatori i IJF-sė, qė ėshtė ekspert i xhudos, ka thėnė disa fjalė pėr ekipin e Kosovės gjatė luftės sė Lorianės, raporton KOHA.

Tere Republika e fuqishme e Kosoves eshte e klasit boteror.
------
https://njekomb.org/komentatori-i-ij...lasit-boteror/
__________________
Njeri pa firmė !

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga power8 : 26-10-20 nė 11:54
power8 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 27-10-20, 11:21   #3
power8
 
Avatari i power8
 
Anėtarėsuar: 22-08-13
Vendndodhja: Republika e Kosoves
Postime: 335
power8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Distria Krasniqi, e artė nė “Grand Slamin” Budapest

Distria Krasniqi e bėn krenare Republiken e Kosovėn : Renditet e para nė botė pėr kategorinė e saj

Distria Krasniqi ka fituar Medaljen e Artė nė Grand Slamin e Budapestit nė kategorinė deri nė 48 kilogramė pasi mposhti argjentinasen, Paula Pareto.

Me kėtė triumf, pėrveē medaljes dhe 1.000 pikėve olimpike, xhudistja kosovare ngjitet nė vendin e parė nė renditjen e pėrgjithshme.

Ajo tashmė ėshtė nė vendin e parė me 6.765 pikė, duke lėnė mbrapa ukrainasen Daria Bilodidin me rreth 500 pikė.
------------
https://njekomb.org/distria-krasniqi...egorine-e-saj/


__________________
Njeri pa firmė !
power8 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 02:35.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2022, Jelsoft Enterprises Ltd.