Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shoqėria > Dashuria
Emri
Fjalėkalimi
Dashuria A janė kėto tema tabu tek ne?! Ejani tė bindeni...Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 11-06-08, 10:53   #1
Penelope
 
Avatari i Penelope
 
Anėtarėsuar: 09-06-08
Vendndodhja: Ne boten time
Postime: 1,682
Penelope i pazėvėndėsueshėmPenelope i pazėvėndėsueshėmPenelope i pazėvėndėsueshėmPenelope i pazėvėndėsueshėmPenelope i pazėvėndėsueshėmPenelope i pazėvėndėsueshėmPenelope i pazėvėndėsueshėmPenelope i pazėvėndėsueshėmPenelope i pazėvėndėsueshėm
Gabim Ēka nese dashurohemi ne personin e gabuar?

Jeta dhe dashuria, te dyja jane mjaft te komplikuara , nganjehere. Ndodh nganjehere ne jete, te dashurohemi gabim, ne nje person qe ne fillim na duket perfekt, mu ai/ajo qe kerkojme dhe fillojme ta duam. Mbas nje kohe verejme se megjithate nuk qenka ai/ajo qe kemi menduar,deshiruar megjithese jemi thelle te dashuruar.
Pyetja ime tash: qte bejme nese e kuptojme se qenkemi dashuruar ne personin e gabuar? te rrime me te per hater te dashurise ,me shprese se nje dite do ndryshoje, apo te ndahemi sa nuk eshte bere me vone? qflet per e qflet kunder nje lidhje te tille??

Me interesojne mendimet tuaja lidhur me kete teme. I mirepres !


Penelope Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 11-06-08, 11:14   #2
Skyfter
 
Avatari i Skyfter
 
Anėtarėsuar: 07-03-08
Postime: 3,241
Skyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Qka nese dashurohemi ne personin e gabuar?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Penelope
Jeta dhe dashuria, te dyja jane mjaft te komplikuara , nganjehere. Ndodh nganjehere ne jete, te dashurohemi gabim, ne nje person qe ne fillim na duket perfekt, mu ai/ajo qe kerkojme dhe fillojme ta duam. Mbas nje kohe verejme se megjithate nuk qenka ai/ajo qe kemi menduar,deshiruar megjithese jemi thelle te dashuruar.
Pyetja ime tash: qte bejme nese e kuptojme se qenkemi dashuruar ne personin e gabuar? te rrime me te per hater te dashurise ,me shprese se nje dite do ndryshoje, apo te ndahemi sa nuk eshte bere me vone? qflet per e qflet kunder nje lidhje te tille??

Me interesojne mendimet tuaja lidhur me kete teme. I mirepres !
Pershendetje ...

Kur ska me dashuri, te irriton prekja e partnerit ... ne anen tjeter ne ate zbrazti shpirterore ju shfaqet personi nga e kaluara e juaj apo dikush tjeter qe momentalisht keni fitu simpati ndaj ti ...
Nese vereni keto shenja tek ju ateher duhet te filloni te mendoni se koha eshte te zgjidhni rrugen me te mire per lidhjen tuaj!
Natyrisht se asnjeher nuk eshte keq te shpetoni lidhjen me personin qe dikur per ju ka qen gjithcka, por ne anen tjeter nuk e vlen te mundoheni nese ndiheni e paralizuar ne at lidhje .....
Skyfter Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 11-06-08, 13:13   #3
Murgesha
Administratorėt
 
Avatari i Murgesha
 
Anėtarėsuar: 24-10-03
Vendndodhja: Diku nėpėr botė....
Postime: 40,346
Murgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Qka nese dashurohemi ne personin e gabuar?

Me mirė nje dite vujtje per tė thėnė njė Jo, se mijėra ditė me PO tė rrejshme.

Meda tkish thonė "Vdis e mos fal puthje pa dashni".......
__________________
Mė duaj ose mė urrej, sepse qė tė dyja janė nė favorin tim. Nėse mė do, do jem gjithnjė nė zemren tėnde, nėse mė urren do jem gjithmonė nė mendjen tėnde!
Murgesha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 11-06-08, 13:16   #4
Fshatari
 
Anėtarėsuar: 12-07-05
Postime: 7,962
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Qka nese dashurohemi ne personin e gabuar?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Murgesha
Me mirė nje dite vujtje per tė thėnė njė Jo, se mijėra ditė me PO tė rrejshme.

Meda tkish thonė "Vdis e mos fal puthje pa dashni".......
I thua: "Ik e Mos u dashuro", me lotė nė sy tė kaltėr!
Fshatari Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 11-06-08, 13:42   #5
Penelope
 
Avatari i Penelope
 
Anėtarėsuar: 09-06-08
Vendndodhja: Ne boten time
Postime: 1,682
Penelope i pazėvėndėsueshėmPenelope i pazėvėndėsueshėmPenelope i pazėvėndėsueshėmPenelope i pazėvėndėsueshėmPenelope i pazėvėndėsueshėmPenelope i pazėvėndėsueshėmPenelope i pazėvėndėsueshėmPenelope i pazėvėndėsueshėmPenelope i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Qka nese dashurohemi ne personin e gabuar?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Murgesha
Me mirė nje dite vujtje per tė thėnė njė Jo, se mijėra ditė me PO tė rrejshme.

Meda tkish thonė "Vdis e mos fal puthje pa dashni".......

Murgesha,

pytja ime ishte se a do duhej te qendronim me nje njeri qe megjithese e duam, kemi vene re se nuk eshte ai qe kemi menduar. Ka diqka ne sjellje qe neve na shtyne te themi Jo me kete person, ,pra ti leme ndjenjat te na pershkojne apo te degjojme zerin e arsyes,dhe te ndahemi edhe pse e duam, por gjithashtu edhe e dime, se kjo dashuri, do sjelle probleme? kete kam dashur te them, e nderuar !

Une mendoj edhe kete, se te dashurohesh ne nje njeri qe me vone e shef se paska qene gabim, do ishte ehde me gabim sikur te vazhdoje edhe me tutje me te, do me thene martese e femije etj... ngase kjo do te ishte martese nga pasioni, qe ne muajt e pare qdo gje eshte e mrekullueshme, e me pas, vjen realiteti i hidhur, dhe vie deri tek ndarja...
Penelope Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 11-06-08, 13:55   #6
Agolli
 
Anėtarėsuar: 14-02-06
Postime: 14,320
Agolli i pazėvėndėsueshėmAgolli i pazėvėndėsueshėmAgolli i pazėvėndėsueshėmAgolli i pazėvėndėsueshėmAgolli i pazėvėndėsueshėmAgolli i pazėvėndėsueshėmAgolli i pazėvėndėsueshėmAgolli i pazėvėndėsueshėmAgolli i pazėvėndėsueshėmAgolli i pazėvėndėsueshėmAgolli i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Qka nese dashurohemi ne personin e gabuar?

Cka a, thjeshte bre shume e thjeshte; ē'do gabim eshte mesim..dikund e perserit tjeter kund i'a arrit, e keshtu me rradhe
__________________
Stars can't shine without darkness!

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Agolli : 11-06-08 nė 13:56
Agolli Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 11-06-08, 15:41   #7
Murgesha
Administratorėt
 
Avatari i Murgesha
 
Anėtarėsuar: 24-10-03
Vendndodhja: Diku nėpėr botė....
Postime: 40,346
Murgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Qka nese dashurohemi ne personin e gabuar?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Penelope
Murgesha,

pytja ime ishte se a do duhej te qendronim me nje njeri qe megjithese e duam, kemi vene re se nuk eshte ai qe kemi menduar. Ka diqka ne sjellje qe neve na shtyne te themi Jo me kete person, ,pra ti leme ndjenjat te na pershkojne apo te degjojme zerin e arsyes,dhe te ndahemi edhe pse e duam, por gjithashtu edhe e dime, se kjo dashuri, do sjelle probleme? kete kam dashur te them, e nderuar !

Une mendoj edhe kete, se te dashurohesh ne nje njeri qe me vone e shef se paska qene gabim, do ishte ehde me gabim sikur te vazhdoje edhe me tutje me te, do me thene martese e femije etj... ngase kjo do te ishte martese nga pasioni, qe ne muajt e pare qdo gje eshte e mrekullueshme, e me pas, vjen realiteti i hidhur, dhe vie deri tek ndarja...

Penelope ti shum mir je pergjegj.
Une tu kam pergjegj ne menyren me te thjeshte.

Sado qe ta duash personin e gabuar lumturia nuk do te jet e pranishme aty.
E kam ndi dikund ket thenie.
Me personin qe don ta ndash jeten duhesh edhe eren e gojes me ja pelqy, se nuk eshte per nje dite a dy, jeta me te.

Nuk po di sa jam e kjarte, me mir nje vujtje e nje ndarjeje qe koha patjeter do ta mbyll se nje vujtje e perjetshme per hir te nje dashurie ...
__________________
Mė duaj ose mė urrej, sepse qė tė dyja janė nė favorin tim. Nėse mė do, do jem gjithnjė nė zemren tėnde, nėse mė urren do jem gjithmonė nė mendjen tėnde!
Murgesha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 12-06-08, 18:11   #8
halla e madhe
 
Avatari i halla e madhe
 
Anėtarėsuar: 07-12-04
Postime: 11,600
halla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Qka nese dashurohemi ne personin e gabuar?

Penelope_E paske bere kete pytje pak si gjansisht po nejse....,kur te ndodhe te dashurosh personin e gabuar atehere asht pak si vone sepse bukur veshtire eshte per te vendos dhe per te ra ne ujdi me dy palet(familjet)njeres familje i del zani i zi,keshtu e kemi neve mentalitei jone...aiiii nanat tona tybe s'kane dite te ankohen per dashuri te gabuar apo jo, kryesorja kane pase kulm mbi koke dhe sofren me buke,besa edhe kane shtu shtepine me nga 8 apo 10 femije... qe sote jemi ba gjithe ky popull qe po na njef bota...tash keto te gjeneratat e reja mendojne ndryshe po ishalla ju del ma mire se nanave tona dikur...ah "t'mjarat" na qe "s'kishim " pase dite
__________________
Jetes kurr nuk i dihet.....
halla e madhe Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 12-06-08, 23:33   #9
Breshka
 
Avatari i Breshka
 
Anėtarėsuar: 06-12-07
Vendndodhja: N'gji t'Lovely
Postime: 5,175
Breshka i pazėvėndėsueshėmBreshka i pazėvėndėsueshėmBreshka i pazėvėndėsueshėmBreshka i pazėvėndėsueshėmBreshka i pazėvėndėsueshėmBreshka i pazėvėndėsueshėmBreshka i pazėvėndėsueshėmBreshka i pazėvėndėsueshėmBreshka i pazėvėndėsueshėmBreshka i pazėvėndėsueshėmBreshka i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Qka nese dashurohemi ne personin e gabuar?

Me mir nje fund me dhimbje se sa nje dhimbje pa fund .
__________________
Fal,...por mos harro kurr
Breshka Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 12-06-08, 23:54   #10
Alkimisti_ch
 
Avatari i Alkimisti_ch
 
Anėtarėsuar: 07-06-08
Vendndodhja: Univers
Postime: 1,457
Alkimisti_ch i dashurAlkimisti_ch i dashurAlkimisti_ch i dashur
Gabim Titulli: Qka nese dashurohemi ne personin e gabuar?

I them me fal se paskam gabuar e nese ka mundesi me ma kthy borgjin e dashurise..!!
__________________
Qeveritaret jane valet, populli eshte era, shteti eshte anija, dhe koha eshte deti.
--------------------------------------------------------------------------------------------
Alkimisti_ch Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 13-06-08, 00:23   #11
LABI
Alone Ranger
 
Anėtarėsuar: 05-01-04
Vendndodhja: Kosove
Postime: 7,487
LABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Qka nese dashurohemi ne personin e gabuar?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Penelope
Jeta dhe dashuria, te dyja jane mjaft te komplikuara , nganjehere. Ndodh nganjehere ne jete, te dashurohemi gabim, ne nje person qe ne fillim na duket perfekt, mu ai/ajo qe kerkojme dhe fillojme ta duam. Mbas nje kohe verejme se megjithate nuk qenka ai/ajo qe kemi menduar,deshiruar megjithese jemi thelle te dashuruar.
Pyetja ime tash: qte bejme nese e kuptojme se qenkemi dashuruar ne personin e gabuar? te rrime me te per hater te dashurise ,me shprese se nje dite do ndryshoje, apo te ndahemi sa nuk eshte bere me vone? qflet per e qflet kunder nje lidhje te tille??

Me interesojne mendimet tuaja lidhur me kete teme. I mirepres !
Ciles dashuri ? ! ( Varet tash nese kjo ide eshte e qartesuar, percaktuar "perkufizuar".... Cka perjetojm me nocionin , me fjalen e dashuri : kur perdorim, e shprehim dhe e pranojme nga te tjeret ....!!!)


Per hater te dashurise !!! (ciles dashuri, ajo qe s'ka forme, qe eshte e papercaktuar ??!)
Cka te bejm kur kuptojme qe qenkemi dashuruar ne personi e gabuar ( Ne kete rast e kuptoni qe ate cfare e quani dashuri - kerkon nje rishikim dhe rishqyrtim ne rapot me veten - lidhur me kete nocion dhe fenomenit ne fjale "te renit ne dashuri" )
__________________
Ai e shikonte.... ajo JO.... Ai e adhuronte.... ajo JO... Ai e donte.... Ajo JO.. Erdhi nje ēast dhe ai e harroi.. Ajo JO !
----------------------------------------------------
Femra ideale eshte ajo femer , qe eshte e vetedijshme qe mashkulli ideal s'ekziston dhe anasjelltas....
----------------------------------
Njerzit e rendomte mendojne me mendime te gatshme , madje edhe ndjejne me ndjenja te gatshme !

Be yourself, everyone else is taken.
LABI Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 13-06-08, 00:25   #12
Oqeani
 
Avatari i Oqeani
 
Anėtarėsuar: 03-02-08
Vendndodhja: Nėn hijen qiellore
Postime: 24,632
Oqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Qka nese dashurohemi ne personin e gabuar?

Shume lehte, e nderrojme !!!
Oqeani Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 13-06-08, 10:08   #13
Penelope
 
Avatari i Penelope
 
Anėtarėsuar: 09-06-08
Vendndodhja: Ne boten time
Postime: 1,682
Penelope i pazėvėndėsueshėmPenelope i pazėvėndėsueshėmPenelope i pazėvėndėsueshėmPenelope i pazėvėndėsueshėmPenelope i pazėvėndėsueshėmPenelope i pazėvėndėsueshėmPenelope i pazėvėndėsueshėmPenelope i pazėvėndėsueshėmPenelope i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Qka nese dashurohemi ne personin e gabuar?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Oqeani
Shume lehte, e nderrojme !!!

aha, Oqeani, nuk e pata fjalen per qorapet qe i ndrrojme qdo dite, por per dashurine, kur duam dike, dhe e kuptojme me vone qe sqenka ai/ajo qe kemi menduar. Pra vehemi ne nje pozite kur nuk dime a ta leme apo te mbesim me te, megjithese jemi skeptik ne ate person..

neqoftese per Ju qenka aq e lehte, aq me mire!!
Penelope Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 13-06-08, 10:10   #14
Penelope
 
Avatari i Penelope
 
Anėtarėsuar: 09-06-08
Vendndodhja: Ne boten time
Postime: 1,682
Penelope i pazėvėndėsueshėmPenelope i pazėvėndėsueshėmPenelope i pazėvėndėsueshėmPenelope i pazėvėndėsueshėmPenelope i pazėvėndėsueshėmPenelope i pazėvėndėsueshėmPenelope i pazėvėndėsueshėmPenelope i pazėvėndėsueshėmPenelope i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Qka nese dashurohemi ne personin e gabuar?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Alkimisti_ch
I them me fal se paskam gabuar e nese ka mundesi me ma kthy borgjin e dashurise..!!
Alkimisti_ch

mendoj qe pasket thene me humor Ju kete. por ne qofte njemend presim te na e ktheje borgjin apo kohen e investuar, ai person, do te na duhet gjate me prite... mire kishte me qene pakten pak sinqeritet ne sy nga te dy palet,kuptohet !!
Penelope Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 13-06-08, 11:05   #15
Adina-R.Ks
 
Avatari i Adina-R.Ks
 
Anėtarėsuar: 12-03-08
Postime: 2,670
Adina-R.Ks i njohur pėr tė gjithėAdina-R.Ks i njohur pėr tė gjithėAdina-R.Ks i njohur pėr tė gjithėAdina-R.Ks i njohur pėr tė gjithėAdina-R.Ks i njohur pėr tė gjithėAdina-R.Ks i njohur pėr tė gjithėAdina-R.Ks i njohur pėr tė gjithė
Gabim Titulli: Qka nese dashurohemi ne personin e gabuar?

Nuk dua te zberthej nocjonin e dashuris, po pak fjal po theme me kete teme: Nese dashuria eshte gjesend qe e marrim dhe e leme kur na do qefi (siq po ndodh sidomas ne keto vitet e fundit!), ateher eshte shume e lehte nje gje e till, le kete merr tjetren. Dashuria nuk eshte gjesend po dashuria eshte ndjenj, dhe ndjenjen eshte a pa dirigjushme nga ne ajo lind vetvetiu pa marrre parasysh per cilin/en te vertet apo te gabuar.
Neve po flas ne pergjithsi na ndodh te dashurohemi edhe ne nje person edhe pse per te cilin e dime shume mire se do jet i paarritshem per ne, nuk eshte deshira jone te dashurojm nje person te till po eshte ndjenja ajo qe na shtyn drejt asaj.
Nese ndodh te dashuroj dike dhe verej se eshte dashuri e gabuar do mundohem me gjithe qenjen time te ik nga ajo dashuri, se nuk ja vlen te te sakrifikosh per te...


__________________
Tė falemnderit - ti me tė vėrtetė ke bėrė njė ndryshim.
Adina-R.Ks Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 4 (0 Anėtarėt dhe 4 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 20:21.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.